ReklamaA1 - Wioska Surfów

Droga ekspresowa S16 z Ełku do Białegostoku - jest decyzja i są pieniądze

BieżąceInwestycje15 grudnia 2022, 6:12Komentarzy: 6
Droga ekspresowa S16 z Ełku do Białegostoku - jest decyzja i są pieniądze
 fot. GDDKiA w Olsztynie

Dobra wiadomość dla Ełku - w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych zagwarantowano środki m.in. na budowę drogi ekspresowej S16 na odcinku S61 (Ełk) – S19 (Białystok). Inwestycja umożliwi szybką komunikację ze stolicą Podlasia i docelowo połączy trasę Via Baltica z przyszłą trasą Via Carpatia.

13 grudnia Rada Ministrów przyjęła Rządowy Program Budowy Dróg Krajowych z perspektywą do 2033 r. Dzięki temu w Polsce powstanie ok. 2500 km kolejnych odcinków nowych dróg (autostrad i dróg ekspresowych).

Do 2033 r. rząd przeznaczy na program ponad 294 mld zł. To największy taki program w historii. Finalnie powstanie sieć licząca łącznie ponad 8000 km dróg.

Co ważne, w ramach budowy najważniejszych korytarzy drogowych, rząd przewidział m.in. powstanie drogi ekspresowej S16 na odcinku S61 (Ełk) – S19 (Białystok). Koszt tego przedsięwzięcia opiewa na kwotę ok. 4,6 mld zł.

Ostateczna decyzja o przebiegu drogi i zagwarantowanie środków finansowych na jej budowę, to kolejna dobra wiadomość dla mieszkańców Ełku i całego regionu. Realizacja inwestycji nie tylko skróci czas dojazdu do Białegostoku.

Droga S16 docelowo połączy najważniejszą dla Ełku arterię komunikacyjną, czyli drogę Via Baltica z przyszłą drogą Via Carpatia łączącą m.in. północ i południe kraju na wschodniej ścianie Polski.

Kolejne drogi krajowe łączą największe ośrodki miejskie i zapewniają lepszy dostęp do dróg lokalnych. Rozbudowa infrastruktury drogowej to nie tylko szybkie, komfortowe i bezpieczne podróżowanie, to także szansa na dalszy rozwój regionów i wzmocnienie potencjału gospodarczego.

Samorząd Ełku od lat intensywnie zabiega o korzystne dla miasta decyzje lokalizacyjne strategicznych dróg krajowych i ekspresowych. To się udaje także dzięki dobrej współpracy z parlamentarzystami reprezentującymi nasz region.

Źródło: UM Ełk

ReklamaC1 - Mugga

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Rumszewicz
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka