ReklamaA1 - Mazurska Jagnięcina

Droga gminna w Trygorcie zostanie przebudowana

Inwestycje20 grudnia 2019, 9:03
Droga gminna w Trygorcie zostanie przebudowana
 fot. mazury24.eu

Droga gminna w Trygorcie zostanie zmodernizowana. Stosowną umowę podpisano już w Urzędzie Miejskim w Węgorzewie. Warto dodać, że w tej miejscowości zlokalizowany jest urokliwy port oraz bardzo ładna plaża z wieloma atrakcjami.

Celem prac będzie przebudowa odcinka drogi o łącznej długości ok. 1036 m w Trygorcie. Pierwszy odcinek drogi o długości ok. 470 m i szer. 4,5 m będzie posiadał dwuwarstwową nawierzchnię z betonu asfaltowego na podbudowie z kruszywa łamanego, natomiast na drugim odcinku drogi o długości ok. 566 m i szer. 4,5 m zaprojektowano nawierzchnię z kruszywa łamanego.

Zakres robót obejmuje również budowę poboczy i zjazdów na posesje z kruszywa łamanego, wykonanie przepustów z rur betonowych pod zjazdami i koroną drogi oraz wykonanie pionowego oznakowania drogowego.

Wykonawca ma zrealizować zadanie do 30.06.2020 roku. Wartość podpisanej umowy z Wykonawcą robót budowlanych wynosi 567.347,83 zł brutto.

Warto wspomnieć, że w Trygorcie zlokalizowany jest niewielki, urokliwy port oraz plaża z wieloma atrakcjami.

Zobacz jak wygląda port w Trygorcie.

Port zlokalizowany po prawej części nabrzeża, w zatoce Przystań. Żeglarze cenią przystań za znajdującą się w pobliżu restaurację, w której serwowane są pyszne posiłki. Restauracja i pensjonat zlokalizowane są na niewielkim wzgórku, z którego roztacza się piękny widok na jezioro Mamry. To punkt widokowy Góra Wiatrów.

Można tu zostać przez kilka dni wynajmując domki gościnne, zlokalizowane na półwyspie. Mamy tu również dwie plaże kąpieliskowe, boisko do piłki siatkowej i nożnej, plac zabaw dla dzieci oraz naturalną saunę.

Miłośnicy przyrody mogą poznawać mazurskie krajobrazy i mnogość gatunków flory i fauny udając się na wycieczki piesze lub korzystając z rowerów, które można wynająć na miejscu.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Nowy Harsz