ReklamaA1 - Sailing Machine

Duży sukces Mrągowa. Miasto finalistą Akademii Miast Przyszłości

BieżącePozostałe14 grudnia 2020, 6:00
Duży sukces Mrągowa. Miasto finalistą Akademii Miast Przyszłości
 fot. mazury24.eu

Mrągowo zostało docenione i znalazło się w gronie 10 finalistów Akademii Miast Przyszłości, programu dedykowanego średnim miastom w Polsce realizowanego przez Polski Fundusz Rozwoju.

4 miesiące działań, 10 dni warsztatów, 60 godzin wykładów, 30 średniej wielkości miast w Polsce w efekcie pomysły na rozwiązania sprzyjające rozwojowi tzw. smart cities, tak w skrócie można opisać Akademię Miast Przyszłości program strategicznego wsparcia średniej wielkości miast (między 20 a 100 tysięcy mieszkańców).

Efektem Akademii są kompletne koncepcje innowacyjnych działań przygotowane przez lokalne samorządy. Mrągowscy urzędnicy podczas finału programu prezentowali projekt „Transformacja festiwalowego Mrągowa w samorząd wysokiej specjalizacji usług medyczno-uzdrowiskowo-rehabilitacyjnych”.

Dzięki udziałowi w finale Akademii, Miasto może liczyć na współpracę w rozwoju projektu ze specjalistami z Polskiego Funduszu Rozwoju, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Ministerstwem Klimatu i Środowiska, a także Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej i GovTech Polska.

Zwycięzcą pierwszej Akademii Miast Przyszłości zostało Miasto Rydułtowy z projektem „Karbonizacja. Energia elektryczna i ciepło systemowe z odpadów organicznych”.

Na podstawie UM Mrągowo

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - system czarterów