ReklamaA1 - Mazurska Jagnięcina

Dzień dziecka w hotelu i porcie Tajty za nami

Wydarzenia i imprezy31 maja 2021, 22:53Komentarzy: 0
Dzień dziecka w hotelu i porcie Tajty za nami
Mimo wielu atrakcji, bańki o takich rozmiarach nigdy się nie nudzą... fot. Mazury24.eu

Dzień Dziecka, to niezwykły czas. Czas radości i beztroski. Na dwa dni przed tym oficjalnym świętem na terenie położonego nad jeziorem mazurskiego Hotelu Tajty odbyło się wydarzenie, które na długo zapamiętają uczestnicy i organizatorzy - Dzień Dziecka dla podopiecznych z giżyckiego i oleckiego domu dziecka, w którym wzięło udział pięćdziesięcioro dzieci.

Akcja wyjątkowa, gdyż zorganizowana dzięki partnerstwu wielu osób, bez wcześniejszego nagłośnienia i pewności, że wytyczne pozwolą na jej organizację. W tym przypadku wspólnie przyświecający cel stał się priorytetem i przysłonił nawet działalność biznesową. Tak wyglądało to z perspektywy jednego z głównych partnerów - Hotelu Tajty:

Mazurskie porty zazwyczaj rozpoczynają sezon hucznymi koncertami, a hotele pakietami pobytowymi z wykorzystaniem różnorodnych atrakcji. My zainaugurowaliśmy go inaczej i choć organizowane na terenie naszego hotelu wydarzenie z pewnością sprawiłyby, że odwiedziłoby nas wielu Gości, z pełną świadomością, zrezygnowaliśmy z nagłośnienia przedakcją. W tym przypadku priorytetem stały się dzieci z domów dziecka i zapewnienie im komfortowej i bezpiecznej przestrzeni do spędzenia wyjątkowego czasu -  czytamy na hotelowym fanpage.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Dwa Żagle we współpracy z Hotelem Tajty oraz DreamBoat. W działaniu połączyli się żeglarze, motorowodniacy, podmioty działające społecznie oraz szereg firm z różnych branż. Portal Mazury24.eu objął wydarzenie patronatem medialnym.

Dzieciom nie trzeba dużo, aby się dobrze bawić...
Dzieciom nie trzeba dużo, aby się dobrze bawić...

Głównym celem wydarzenia była integracja dzieci, przełamywanie barier, propagowanie sportów wodnych oraz faktu, iż działania społeczne łączą niezależnie od odmiennych poglądów, czy konkurencyjności. Z tego też względu do partnerstwa w wydarzeniu zaproszone zostały firmy, które na co dzień uznać można za konkurencję, aktorzy, politycy z różnych ugrupowań oraz harleyowcy. Wszystkie zaangażowane w inicjatywę osoby, zdawały sobie sprawę, iż po okresie obostrzeń i nauki zdalnej dzieciom szczególnie brakuje kontaktu z naturą, spontanicznych zabaw i prawdziwej integracji. W przedostatni dzień maja, przy pięknej, choć ciut wietrznej pogodzie, nad mazurskim jeziorem Tajty odbyło się coś niezwykłego, chwytającego za serce – wydarzenie, które pozostanie w pamięci dzieci oraz wolontariuszy na długi czas.

Park linowy to nie tylko wyzwanie przed strachem...
Park linowy to nie tylko wyzwanie przed strachem...

W pierwszej części dnia, dzieci w kilkunastoosobowych grupach pokonywały trasy Parku Linowego Tajty, co dla wielu było jednocześnie przełamaniem wewnętrznych barier i nauką, że jeśli tylko przezwyciężymy obawy, to satysfakcja będzie ogromna. Zorganizowany został również pokaz pierwszej pomocy z możliwością praktycznych ćwiczeń z wykorzystaniem fantomów. Ekipa MOPR-u w towarzystwie aktora - Huberta Jarczaka, sprawiła, że dzieciaki z pewnością będą już wiedziały jak radzić sobie w ekstremalnych sytuacjach.

Na rozległej, zielonej przestrzeni zorganizowano strefę prawdziwych szaleństw: dmuchany plac zabaw, trampolina, hamaki, huśtawki, ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnia, a do tego animacje, malowanie buziek, zabawy z kolorową chustą i puszczanie baniek. W przerwach, warsztaty przygotowywania pizzy i tawerna przepełniona wesołym śpiewem.

Dzieci próbowały swoich sił w szermierce
Dzieci próbowały swoich sił w szermierce

W drugiej części dnia odbył się pokaz szermierki paraolimpijczyków, którzy opowiadali o przełamywaniu barier. Jednocześnie dzieci miały możliwość doświadczenia odbioru świata z innej niż dotychczas perspektywy. Po tej części wydarzenia uczestnicy wraz z opiekunami wyruszyli na jezioro Tajty i Kisajno. Rejsy i przejażdżki na skuterach wzbudziły wiele emocji. Na bardziej odważne dzieci, czekały rejsy szybkimi łodziami motorowymi udostępnionymi przez DreamBoat.

Na początku nie chciałam płynąć, łodzie kojarzyły mi się do tej pory raczej ze spacerowym tempem. Szybkie pływanie po wodzie dało mi nie tylko ogromną frajdę ale pokazało też, jak "twarda" staje się woda przy większej prędkości - relacjonowała młoda uczestniczka.

Po powrocie na uczestników wydarzenia czekało ognisko, ciepły posiłek, harleyowcy oraz pokaz i warsztaty Capoeiry. Konferansjerem był aktor, którego opisywaliśmy w jednym z naszych materiałów. Znany między innymi z kultowego serialu „13 posterunek” – Andrzej Niemirski. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały upominki.

Na wodzie było równie wesoło...
Na wodzie było równie wesoło...

Dzień Dziecka w Hotelu i Porcie Tajty, to z pewnością był niezwykły czas, czas normalności i beztroskich zabaw, integracji i przełamywania barier. Tego dnia wolontariuszami byli nie tylko dorośli, ale również dzieci, które chętnie pomagały przy akcji.

Jak powiedziała Katarzyna Mirska – prezes Stowarzyszenia Dwa Żagle „Nie zmienimy całego świata, ale możemy sprawić, aby ta część, która jest wokół nas stała się piękniejsza.”

Ta akcja pokazała, że łącząc siły można zdziałać wiele, a ten mazurski kawałek świata z pewnością dla wielu osób stał się jeszcze piękniejszy. 

Partnerzy akcji: Hotel Tajty, Dreamboat, CJacht, MYacht Czarter, CzarterMazury.eu, Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Warsaw Chapter Poland, SushiBistro, Boyen Water Park, Fundacja Akademii Integracji, Day´n´night Music, Wydawnictwo Agora, Miasto Stołeczne Warszawy Dzielnica Mokotów, Toyota Bielany, Szermierka Wołomin, AMS, MPG Info, Komora Hiperbaryczna Giżycko.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 2
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaB2 - Marina Bajana
ReklamaA2 - system czarterów