ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Eksplozja na jachcie na Mazurach. Jedna osoba ranna

Bieżące29 maja 2024, 10:39Komentarzy: 8
Eksplozja na jachcie na Mazurach. Jedna osoba ranna
 fot. Mazurska Służba Ratownicza.

Do groźnego wydarzenia doszło we wtorek na jeziorze Śniardwy. W zacumowanym jachcie doszło do eksplozji. Jedna osoba została poszkodowana i wymagała przewiezienia do szpitala.

- Wczoraj o godzinie 12.20 otrzymaliśmy informację od dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Piszu o wybuchu butli z gazem na jednostce żaglowej typu Hornet 29. Jacht cumował przy kei Pole Biwakowe Nad Śniardwami – informuje Mazurska Służba Ratownicza.

W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba, która została zabrana do szpitala w stanie niezagrażającym życiu. Strażacy wskazują, że eksplodował zgromadzony gaz pod pokładem, natomiast sama butla z gazem nie wybuchła.

Pod pokładem, przy kuchence, zebrał się gaz. Czy to z nieszczelnej butli, czy z nieszczelnej kuchenki. W momencie zapalania się tego gazu, ten nagromadzony, wybuchł pod pokładem, niszcząc łódź. Wewnątrz znajdował się 82-letni mężczyzna. Butla nie wybuchła dlatego że zabraliśmy ją z łodzi na zewnątrz. Była cała. Prawdopodobnie nieszczelna instalacja albo niezakręcony palnik spowodowały to, że gaz nagromadził się pod pokładem – powiedział Radiu Olsztyn młodszy brygadier Grzegorz Kuliś ze straży pożarnej w Piszu.

Eksplozja na jachcie na Mazurach. Jedna osoba ranna

- Po zabezpieczeniu i na wniosek policji, jacht odholowaliśmy do naszej Stacji Ratowniczej, gdzie zostanie wyslipowany. Wybuch spowodował znaczne uszkodzenia jachtu. Trwają czynności wyjaśniające przyczyny tego zdarzenia – informują ratownicy wodni. - Przy tej okazji chcielibyśmy przypomnieć wszystkim właścicielom i użytkownikom jachtów o konieczności regularnej kontroli instalacji gazowej oraz o jak najczęstszym zakręcaniu zaworów butli gazowych zaraz po ich użyciu. To podstawowe środki ostrożności, które mogą zapobiec podobnym zdarzeniom w przyszłości i zapewnić bezpieczeństwo na wodzie.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 32

 • 5
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 3
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 3
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 6
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 7
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 6
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 2
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Mazurolandia

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Odysseya Yachts