ReklamaA1 - Mazurska Jagnięcina

"Ekspresówka" przez Mazury. Prezydent Ełku o konsultacjach

BieżąceInwestycje9 marca 2021, 5:57Komentarzy: 3
"Ekspresówka" przez Mazury. Prezydent Ełku o konsultacjach
 fot. mazury24.eu

Trwają konsultacje dotyczące budowy drogi ekspresowej S16 na odcinku Mrągowo—Orzysz-Ełk. Jest to inwestycja, o którą ełcki samorząd zabiega już od wielu lat. Prezydent Tomasz Andrukiewicz zachęca do wzięcia udziału w konsultacjach, bo jak mówi - dla mieszkańców regionu ważna jest zarówno ta inwestycja, jak i środowisko.

Jak czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Ełku: "budowa drogi ekspresowej S16 na odcinku Mrągowo-Orzysz-Ełk jest inwestycją bardzo istotną dla Ełku. Skróci ona czas dojazdu do Olsztyna, poprawi bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz wpłynie na wzrost atrakcyjności inwestycyjnej naszego miasta".

Ełcki Ratusz przekonuje, że dobra infrastruktura komunikacyjna przyciąga inwestorów szukających odpowiednich terenów do prowadzenia interesu. A kluczowy w biznesie jest szybki dojazd z surowcem oraz wywóz wyprodukowanego towaru.

- Bardzo nam zależy na bezpieczeństwie, na rozwoju gospodarczym, turystycznym, rozwoju usług i produkcji, a także na szybkim dojeździe. Ta trasa nam to zapewni. Jest dla nas po prostu oknem na świat – powiedział Tomasz Andrukiewicz prezydent Ełku w wywiadzie dla Radia Olsztyn.

Aktualnie konsultowany wariant przebiegu drogi ekspresowej S16 na odcinku Mrągowo-Orzysz-Ełk, według samorządowców z Ełku najmniej ingeruje w tereny przyrodnicze i środowisko.

"Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dużą wagę przykłada do kwestii środowiskowych. Przy realizacji tak dużych przedsięwzięć pewne rzeczy trzeba ważyć. Należy brać pod uwagę zarówno kwestie ochrony przyrody, ale również potrzeby samorządów oraz mieszkańców miast i gmin" - informuje Ratusz w Ełku.

- My tu żyjemy przez 365 dni w roku. Nam najbardziej zależy na tym, żeby żyć w miejscu, które kochamy. Nie pozwolilibyśmy na to, żeby zniszczyć nasz dom. Dom, do którego zapraszamy gości z całej Polski i z zagranicy. Przygotowanie i realizacja ten inwestycji powinna być prowadzona w oparciu o dialog, a nie terroryzm – dodał włodarz Ełku.

Swoją opinię na temat budowy drogi ekspresowej S16 można przekazać pisemnie (e-mailowo) na adres: sekretariat.olsztyn@rdos.pl 

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 2
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 8
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka