ReklamaA1 - Mazurska Jagnięcina

Ełk pod wodą. Ciężka sytuacja pogodowa na Mazurach

Bieżące3 czerwca 2024, 11:35Komentarzy: 2
Ełk pod wodą. Ciężka sytuacja pogodowa na Mazurach
 fot. Ratownictwo Powiatu Ełckiego na facebooku

Podczas długiego, czerwcowego weekendu przez Mazury przeszły silne burze i ulewy. Najbardziej w tej sytuacji ucierpiał w niedzielę mazurski Ełk, gdzie wiele ulic, samochodów oraz domów zostało zalanych.

W wyniku znajdującej się nad Ełkiem stacjonarnej komórki burzowej generującej intensywne opady deszczu doszło do wielu podtopień w regionie.

Jak informuje Państwowa Straż Pożarna w Ełku, w wyniku znajdującej się nad miastem stacjonarnej komórki burzowej generującej intensywne opady deszczu doszło do wielu podtopień w regionie.

Do SKKP w Ełku od godziny 16:45 zaczęły wpływać zgłoszenia o zalanych piwnicach, garażach i ulicach. W sumie Straż Pożarna w Ełku otrzymała 48 zgłoszeń związanych z ulewnymi opadami deszczu. Zalaniu uległy garaże, budynki mieszkalne, budynki użyteczności publicznej m. in. budynek Starostwa, ulice – wiadukt przy ul. Dąbrowskiego, ul. Targowa wraz z przyległymi budynkami.

Najpoważniej sytuacja wyglądała na ul. Wawelskiej. Tam KDR po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastał całkowicie zalaną ulicę. Doszło do zalania piwnic w 10 budynkach wielorodzinnych, woda sięgała tam nawet do wysokości 2 metrów. Zalaniu uległa też specjalistyczna przychodnia kardiologiczna znajdująca się przy tej ulicy oraz około 30 samochodów osobowych.

Straty oszacowano na ok. 700 tys. złotych. W trakcie działań związanych z gwałtowną pogodą do SKKP w Ełku o godzinie 19:17 wpłynęła także informacja o potrzebie pomocy w bezpiecznym wyprowadzeniu ludzi z pociągu relacji Ełk-Białystok, który uległ awarii na wysokości ul. Norwida w Ełku. W tym zdarzeniu wzięło udział 11 strażaków z OSP Nowa Wieś Ełcka – ewakuowano ok. 200 osób.

Wczorajsze działania strażaków związane z usuwaniem skutków ulewy potrwały do północy. Wzięły w nich udział 4 zastępy straży pożarnej z JRG Ełk, oraz 8 zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej z całego powiatu.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Port parking Giżycko
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka