ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

„Ełk, tu wracam” – mazurskie miasto wyróżnione marką Warmii i Mazur

Bieżące17 maja 2023, 12:45
„Ełk, tu wracam” – mazurskie miasto wyróżnione marką Warmii i Mazur
 fot. mazury24.eu

Miasto Ełk zostało uhonorowane nagrodą „Marka Warmii i Mazur” podczas VII Kongresu Przyszłości. Nagrodę za markę „Ełk, tu wracam” odebrał w Olsztynie prezydent miasta Tomasz Andrukiewicz.

Kongres Przyszłości to jedno z ważniejszych wydarzeń odbywających się na Warmii i Mazurach, które stwarza środowiskom akademickim, biznesowym i samorządowym, okazję do dyskusji, wymiany doświadczeń i wiedzy. W tegorocznej edycji kongresu poruszane były m.in. takie kwestie jak bezpieczeństwo państwa polskiego, kierunki rozwoju regionu i przyszłość województwa warmińsko-mazurskiego.

W ramach VII Kongresu Przyszłości, który odbył się 16 maja 2023 r. w Olsztynie, organizator po raz pierwszy w historii nagrodził firmy i organizacje, które przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku Warmii i Mazur oraz rozwoju regionu. Nagrodę „Marka Warmii i Mazur” otrzymało 8 instytucji. W gronie uhonorowanych znalazło się miasto Ełk, które zostało docenione za markę „Ełk, tu wracam”.

Prezydent Ełku odbierając nagrodę wyraził zadowolenie z dotychczasowego rozwoju miasta.

- Naszym hasłem jest „Ełk, tu wracam”. Do miasta od wielu lat powracają mieszkańcy, inwestują przedsiębiorcy, trwa budowa tras Via Baltica, Rail Baltica, powróciło wojsko. Jesteśmy dumni, że możemy rozwijać się patrząc w przyszłość, bazując na przeszłości i wykorzystując tę chwilę, w której teraz jesteśmy. Dedykuję tę nagrodę mieszkańcom, bo to oni przyczyniają się do rozwoju. Dziękuję za zauważenie naszego miasta i zapraszam do Ełku – powiedział prezydent Tomasz Andrukiewicz.

Miasto Ełk w 2009 roku rozpoczęło prace nad stworzeniem nowego logotypu i hasła promocyjnego oraz Systemu Identyfikacji Wizualnej. Od kolejnego roku Ełk konsekwentnie wykorzystuje te elementy w swoich działaniach promocyjnych.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 35

 • 26
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 2
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 3
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 3
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Mazurolandia

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Odysseya Yachts