ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Ełk z tytułem „Innowacyjnego Samorządu”

Bieżące16 kwietnia 2021, 8:45
Ełk z tytułem „Innowacyjnego Samorządu”
 fot. mazury24.eu

To mazurskie miasto znalazło się wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu „Innowacyjny Samorząd” organizowanego przez Portal Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej.

Ełk zajął III miejsce wśród gmin miejskich za zastosowanie nowoczesnych technologii informacyjno – komunikacyjnych w usługach publicznych. Oceniając wnioski konkursowe kapituła uwzględniała m.in. nowatorstwo i efekty zastosowanych rozwiązań.

W tym roku do redakcji Serwisu Samorządowego PAP napłynęło 396 opisów nowatorskich działań podejmowanych przez samorządy gmin i powiatów. Laureaci konkursu zostali ogłoszeni podczas dzisiejszej gali (15 kwietnia) odbywającej się online. Ełk znalazł się na podium zajmując III miejsce wśród gmin miejskich i został doceniony za realizację projektu pn: Zastosowanie nowoczesnych technologii informacyjno – komunikacyjnych w usługach publicznych świadczonych przez Urząd Miasta Ełku.

- Nasz projekt polegał na wdrożeniu w Urzędzie Miasta Ełku rozwiązań z zakresu e-administracji. Nowe e-usługi poprawiły dostępność urzędu dla interesantów, bo dzięki nim możliwe jest załatwianie spraw przez 365 dni w roku. Skrócił się też czas rozpatrywania wniosków. Pandemia pokazała jak trafna i ważna była ta inicjatywa, gdyż klienci pomimo ograniczonego bezpośredniego dostępu, nadal mogli załatwiać część spraw zdalnie z domu - powiedział Tomasz Andrukiewicz prezydent Ełku.

Prezydent Ełku podziękował także kapitule i organizatorom konkursu oraz pogratulował wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym samorządom.

Kapituła oceniała w konkursie zrealizowane przedsięwzięcia, projekty i zadania, które poprzez zastosowanie innowacyjnych rozwiązań przyczyniły się m.in. do ulepszenia organizacji wewnętrznej pracy urzędu, poprawy jakości usług realizowanych przez samorząd, poprawy warunków i jakości życia mieszkańców oraz stanu środowiska naturalnego, zwiększenia efektywności wydatkowanych środków oraz stworzenia dobrych warunków do rozwoju innowacyjności na swoim terenie. Udział w konkursie był bezpłatny.

Nagrody zostały przyznane w pięciu kategoriach: miasta duże – powyżej 200 tys. mieszkańców, gminy miejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy wiejskie i powiaty. Udział w konkursie był bezpłatny.

źródło: UM Ełk

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 2
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 2
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Boyen Water Park

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Sailing Machine