Ferie za pasem a zasp ze śniegu nie widać - zobacz zdjęcia

7 stycznia 2020, 22:21

Za tydzień zimowe ferie rozpoczną województwa lubelskie, łódzkie, podkarpackie i pomorskie. Zapewne część rodzin z dziećmi wybierze się na Mazury, choć tereny ze śniegiem lub z wysoką temperaturą, okażą się bardziej pewnym wyborem.

Mimo, że zima rozpoczęła się dopiero 2 tygodnie temu, jej symptomy mieliśmy okazję zaobserwować tylko kilka razy. Lód leniwie ścina jeziora, śnieg padał tylko kilka razy przez kilkadziesiąt minut. Według danych pogodowych w najbliższych dniach, ba nawet tygodniach opady białego puchu raczej będzie niespodzianką niż typowym zjawiskiem. Dni z opadami śniegu według prognozy długoterminowej: 22,30 stycznia, 2-7, 9-13 luty. Same opady niestety to nie wszystko, potrzebna jest jeszcze ujemna temperatura. Ta będzie niższa dopiero w lutym. 

Jakie są zatem szanse na opady śniegu i jego utrzymanie? -  początek lutego, czyli dokładnie za miesiąc. Cóż, trzeba czekać... Oczywiście zostaje nadzieja, że długoterminowe prognozy często się nie sprawdzają.

Fotografowie naszego portalu czekają, konserwują aparaty, czyszczą obiektywy. Chcemy pokazać piękne i zimowe Mazury. Na razie udało nam się odkryć trochę białego puchu - efekty na załączonych zdjęciach. Miłego oglądania.

ReklamaC1 - PGE Dystrybucja

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Mlekopol

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Ruciane Tarasy
ReklamaB2 - Marina Bajana
ReklamaA2 - Sailing Machine