ReklamaA1 - Gertis

Finał Milko Mazury MTB za nami. Emocji w Wilkasach nie brakowało!

23 września 2020, 18:55
Finał Milko Mazury MTB za nami. Emocji w Wilkasach nie brakowało!
 fot. Mazury MTB

W weekend odbyły się ostatnie w tym sezonie wyścigi w ramach cyklu Milko Mazury MTB. Areną rywalizacji finałowej stał się Ośrodek AZS Wilkasy i pięknie położone tereny Nadleśnictwa Giżycko i Gminy Giżycko. Na miejscu odbyła się nie tylko rywalizacja sportowa, ale również dekoracja najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej mazurskiego cyklu.

Piąty sezon tych emocjonujących wyścigów rozpoczął się dość późno, bo dopiero w drugiej połowie lipca w Pasymiu, aby kolejno zawitać do Mrągowa, Rynu, Giżycka, Węgorzewa, Lidzbarka oraz dobić do brzegu w Wilkasach.

Rowerowy Port z Serca Mazur dla Artura Korca, a Klasyfikacja Generalna dla Kamila Kuszmidera.

Na najdłuższym dystansie PRO, Artur Korc (Centrum Rowerowe Olsztyn Team), pokonał o włos rywali i stanął na najwyższym stopniu podium. Tuż za nim na drugim miejscu uplasował się Kamil Kuszmider (Catena Wyszków) a na trzecim Paweł Ciunel (Centrum Rowerowe Olsztyn Team). Tym samym zawodnik Centrum Rowerowe Olsztyn Team po raz pierwszy w tym sezonie stanął na pudle.

- To było wspaniałe zakończenie sezonu. Na tej samej trasie również w ubiegłym roku wywalczyłem zwycięstwo. Czyli powtórka! – mówi Artur Korc. – Tutaj nic nie trzeba zmienić bo jest wszystko - singletrack, szybkie dukty, polne drogi i podjazdy – dodaje.

Bartek Klus i Ania Kołatka bezkonkurencyjni w Expercie

Finał Milko Mazury MTB za nami. Emocji w Wilkasach nie brakowało!

Na dystansie Expert swoje trzecie zwycięstwo odniósł Bartłomiej Klus (Mlepol Team), który wyprzedził Piotra Andrzejczyka (Centrum Rowerowe Olsztyn Team) i Bartłomieja Nalazka (KP PSP Mrągowo). W kobiecej stawce ton rywalizacji nadała Anna Kołatka (Cryospace Olsztyn), która wygrała aż cztery etapy Milko Mazury MTB, pokonując Annę Ostrowską (T4B BIKE TEAM) i Martę Raszkiewicz (Centrum Rowerowe Olsztyn Team).

Hobby pełne niespodzianek

Dystans Hobby najszybciej pokonał Arkadiusz Bińczak (Cyklo Kwidzyn), finiszując przed Markiem Giakiem (Lotto Bike Team Olsztyn) i Bartłomiejem Chodań (Szprycha Giżycko).

W rywalizacji kobiet na pierwszym miejscu uplasowały się ex aequo Gabriela Janowicz (Rant Bartoszyce) i Zofia Rowińska (Klub Rowerowy MTB Suwałki). Drugie miejsce zajęła Iwona Gąsiewska (MTB EŁK Prostki) wyprzedzając Annę Kozikowską (Szprycha Giżycko).

Widzimy się za rok

Finał Milko Mazury MTB za nami. Emocji w Wilkasach nie brakowało!

Zakończyliśmy Milko Mazury MTB 2020. Rozegraliśmy osiem zaplanowanych etapów. Frekwencja jak na te wyjątkowe okoliczności dopisała a opinie zawodników są bardzo pozytywne i z tego czerpiemy energię na organizację przyszłorocznej edycji. - mówi Arkadiusz Cała, organizator Milko Mazury MTB.

- Wszystkich fanów kolarstwa górskiego zapraszam na Mazury. Sezon 2021 będzie wyjątkowy! Już teraz szykujcie formę i śledźcie naszą stronę, na której umieszczać będziemy informację o lokalizacjach i terminach kolejnych etapów.

Milko Mazury MTB to największe tego typu zawody w północnej Polsce. Są odpowiednią propozycją zarówno dla doświadczonych kolarzy, jak i osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rywalizacją sportową na dwóch kółkach. Oprócz czterech dystansów podczas każdej odsłony cyklu na uczestników czekały malownicze tereny Mazur oraz masa emocji. Zmaganiom głównym towarzyszyły wyścigi dla adeptów szkółek kolarskich oraz najmłodszych na rowerkach biegowych w ramach Łaciate Junior Strider Racing.

Organizatorem wydarzenia pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego jest Stowarzyszenie Luz Grupa.

Finał Milko Mazury MTB Etap 8 Wilkasy - Rowerowy Port z serca Mazur organizowany był przy współpracy z Gminą Giżycko i AZS COSA Ośrodek w Wilkasach oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Warmińsko -Mazurskiego.

Sponsorem tytularnym cyklu jest marka Milko. Sponsor strategiczny Lotto.

Sponsor główny Expand.

Cykl odbywa się pod patronatem medialnym: bikeBoard, Portal Kolarski #mtbxcpl, namtb.pl, rowerowa.pl, Gazeta Olsztyńska, Gazeta Giżycka, WM.PL, Radio Olsztyn, mazury24.eu.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Tło Dla Mew