ReklamaA1 - Gertis

Fotografia podróżnicza - porady i triki na udane zdjęcia z podróży

Pozostałe25 marca 2024, 8:10
Fotografia podróżnicza - porady i triki na udane zdjęcia z podróży

Podróże potrafią naładować pozytywną energią na długie miesiące, a fotografie z wyjazdu mogą pomóc na nowo przywoływać miłe wspomnienia! Dlatego aparat fotograficzny to nieodłączny towarzysz niemal każdego, kto wybiera się na wakacje lub spędza weekend w pięknym miejscu. Wiedząc, jak ważne jest zatrzymanie w kadrze wspaniałych widoków i wrażeń, zebraliśmy kilka porad, jak zrobić udane zdjęcia z podróży. Zachęcamy do lektury i wypróbowania tych trików już podczas najbliższego wyjazdu!

Fotografia i podróże – połączenie dwóch pasji

Kochasz podróże tak samo, jak fotografię? Te pasje doskonale ze sobą współgrają!

Każdy wyjazd to wspaniała okazja do doskonalenia swoich umiejętności fotograficznych. Nauka robienia coraz lepszych zdjęć z podróży może być równie pasjonująca, jak samo zwiedzanie pięknych miejsc. Dobrze jest więc poszerzać wiedzę na temat fotografii podróżniczej i skutecznie zatrzymywać w kadrze swoje wyprawy!

Jak robić dobre zdjęcia podróżnicze?

Chcąc doskonalić się w fotografii podróżniczej, warto zwrócić uwagę na takie aspekty, jak:

1. Oświetlenie

Naucz się obserwować grę światła! Spróbuj zauważyć, o jakiej porze dnia obiekty, które chcesz sfotografować, wyglądają najlepiej.

Jeżeli fotografujesz krajobrazy, wybierz tzw. złotą godzinę. Jest to świt lub zachód słońca. Wtedy najłatwiej uzyskać niepowtarzalny efekt obrazu.

Z kolei jeśli zależy Ci na ujęciu detali, wtedy światło dzienne będzie niezastąpione, aby zachować wyrazistość zdjęcia.

2. Kompozycja

Zastanów się nad głównym motywem, który chcesz sfotografować. Musi być on wyeksponowany na pierwszym planie i dobrze widoczny. Możesz także poczytać o regule trójpodziału w kompozycji kadru.

3. Kolor

Siła koloru ma znaczenie! Np. ciepłe barwy pozwalają podkreślić pozytywne emocje związane z odbywaną właśnie podróżą.

4. Wybór aparatu

Jakim sprzętem robić piękne fotografie? Do wyboru jest mnóstwo aparatów fotograficznych o bardzo różnych funkcjach, bardziej i mniej zaawansowanych technologicznie. Jeżeli dopiero zaczynasz interesować się fotografią podróżniczą, możesz nawet zacząć od robienia zdjęć telefonem! Mają one aktualnie coraz lepsze wbudowane aparaty, dzięki czemu uchwycisz piękno zwiedzanych miejsc.

Wyprawa fotograficzna – jaki kierunek wybrać?

W wyborze kierunku podróży fotograficznej wiele zależy od tego, co chcesz pokazać na zdjęciach. Czy będzie to wspaniała, egzotyczna przyroda, plaża, a może krajobraz górski? Wspaniałe zdjęcia mogą przedstawiać także architekturę i miejsca powiązane z historią! A jeśli pasjonuje Cię świat nowoczesnej architektury, może wybierzesz Dubaj? Atrakcyjne oferty znajdziesz na stronie https://www.esky.pl/tanie-loty/0/0/ci/dxb/dubaj.

Do wyboru masz również wiele innych kierunków! Wszystko zależy od tego, czym się pasjonujesz.

Rozwijaj się fotograficznie, a wybierając miejsce podróży postaw na eSky.pl. Dzięki temu:

 • Masz tysiące linii lotniczych dostępnych w jednym miejscu – to duże ułatwienie, komfort i możliwość wyboru!
 • Łatwo zarezerwujesz lot – zaoszczędzisz czas, który możesz wykorzystać np. na poszerzanie wiedzy o fotografii podróżniczej.
 • Masz dostęp do odroczonej płatności lub rat – finanse nie staną więc na przeszkodzie w realizacji marzeń podróżniczo-fotograficznych.
 • Możesz wybrać nocleg w hotelu, pensjonacie lub domku – przenocujesz tam, gdzie odpoczywasz najlepiej!
 • Masz dostęp do ofert łączących loty i noclegi w jednej rezerwacji — zajrzyj do zakładek City Break i Wakacje i oszczędzaj jeszcze więcej, zarówno pieniędzy, jak i czasu.
 • Masz dostęp do ubezpieczenia podróżniczego – to ważny aspekt, który sprawia, że wyjazd jest nie tylko komfortowy, ale – przede wszystkim – bezpieczny.
 • Możesz zdecydować się na ubezpieczenie rezygnacji z podróży – dzięki temu zachowujesz elastyczność planów i nie musisz obawiać się konsekwencji konieczności odwołania wyjazdu.
 • Aplikacja eSky.pl zapewni Ci każdego dnia dostęp do informacji o najnowszych podróżniczych okazjach!
 • Możesz w jednym miejscu zarezerwować bilety do muzeów i innych atrakcji turystycznych.
 • W tym samym miejscu możesz wypożyczyć samochód, który ułatwi Ci zwiedzanie nowego zakątka świata!
 • Samochód to nie wszystko – możesz wypożyczyć nawet jacht i spełniać swoje marzenia, a przy tym uzyskać przestrzeń do pięknych zdjęć podróżniczych!

Podsumowując, ile kierunków podróżniczych, tyle możliwości fotograficznych. Zdobywaj wiedzę o robieniu zdjęć, eksperymentuj ze światłem i kolorem, określ główny motyw swoich fotografii. A potem ciesz się ich przeglądaniem, przywołując miłe wspomnienia z wyjazdu!

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Tło Dla Mew