ReklamaA1 - Mazurska Jagnięcina

Giełda Lotnicza odbędzie się na Mazurach

Giełda Lotnicza odbędzie się na Mazurach
Zdjęcie poglądowe. fot. mazury24.eu

Stanisław Tołwiński, prezes Aeroklubu Krainy Jezior, proponuje nową formę zorganizowania pokazów lotniczych Mazury Air Show 2024. Zgodnie z zamierzeniami organizatorów, w nowej formule imprezy miałby się pojawić jarmark - giełda lotnicza, który miałby być ważnym wydarzeniem biznesowo - ekspozycyjno - integracyjnym dla całego środowiska lotniczego - nie tylko krajowego.

Pokazy lotnicze zawsze wzbudzają zainteresowanie społeczne i są najaktywniejszą formą promocji lotnictwa a dla marzycieli podniebnych doznań lotniczych okazją do szczególnej formy konfrontacji marzeń z samolotami i ich pilotami.

- Kierując się dotychczasowymi doświadczeniami w organizacji: Festynu Lotniczego Kętrzyn (1999),Festynów Lotniczych Mazury (2000-9), Mazury AirShow (2010-22), 25 edycji Międzynarodowych Zlotów Przyjaciół Lotnictwa jak i pewnego epizodu pn. Europejski Jarmark Lotniczy, w Aeroklubie Krainy Jezior rozważamy możliwość wzbogacenia programowego najważniejszej imprezy lotniczej na Mazurach o nowe elementy mogące mieć znaczenie dla środowiska lotniczego – pisze Stanisław Tołwiński. - Większość pokazów lotniczych jest/bywają publicznymi widowiskami głównie dla osób z poza środowiska lotniczego, dla publiczności. Bohaterami takich widowisk oczywiście są piloci, skoczkowie, załogi lotnicze. Od wielu lat organizując Mazury AirShow z finalnym widowiskiem dla publiczności nie zapominaliśmy o akcji międzynarodowego promowania Lotniczych Mazur ale i o niektórych atrakcjach dla załóg lotniczych -uczestnikach mazurskich pokazów i zlotów.

Jak dodaje, rozważając założenia organizacyjno-programowe Mazury AirShow 2024 r. widoczna jest potrzeba zadbania o równowagę oferty dla publiczności ale i dla szeroko rozumianego środowiska lotniczego (producentów, organizacji lotniczych, lotnictwa państwowego-wojskowego, Straży granicznej i policji oraz szczególnie dla pilotów, skoczków czy operatorów dronów).

Zgodnie z dotychczasową tradycją podczas lotniczej imprezy, jak i w latach poprzednich będą kontynuowane dwa bloki pokazów. W sobotę 3.08. (12.00-14.00 oraz 16.00-18.00) i jeden blok finałowy w niedzielę 4.08.(11.00-14.00).

Pokazy dynamiczne nad historycznym lotniskiem Kętrzyn Wilamowo, wystawa statyczna samolotów czy loty widokowe będą dedykowane głównie publiczności.

- Natomiast dla szeroko rozumianej „braci lotniczej”, nie eliminując akcentów realizowanych pokazów dynamicznych, będziemy chcieli dedykować pewną formę atrakcyjnego międzynarodowego zlotu oraz jedynego w Polsce Jarmarku – spontanicznej giełdy lotniczej – informuje Stanisław Tołwiński. - Podczas której będzie okazja do zaprezentowania oferty statków powietrznych, dronów, wszelkiego wyposażenia , publikacji szkoleniowych i nie tylko oraz poznania jak najszczerszej ofert second hand.

W chwilach wolnych od pokazów lotniczych będzie możliwość sprawdzenia kwalifikacji zainteresowanych pilotów w konkurencjach lotniczych, np. na celność lądowania.

- By planowane w nowej formie nasze Mazury AirShow 2024 były niezapomnianą atrakcją dla aktywnych uczestników (pilotów, producentów i wystawców) w rozszerzonej formie mazurskiego eventu lotniczego przygotujemy ciekawe propozycje integracyjno – towarzyskie. Wprawdzie jest to inicjatywa Aeroklubu Krainy Jezior jednak w części planowanego jarmarku – spontanicznej giełdy wiele będzie zależało od gotowości wsparcia przez lotnicze media i dostrzeżenia nowej formy szansy publicznej oferty przez producentów oraz handlowców w branży lotniczej – dodaje Stanisław Tołwiński. Jak to już powyżej zasygnalizowałem, wprawdzie inicjatorem jest Aeroklub Krainy Jezior , jednak intencją Zarządu AKJ jest by planowany event lotniczy był ważnym wydarzeniem biznesowo - ekspozycyjno - integracyjnym dla całego środowiska lotniczego - nie tylko krajowego.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaB2 - Marina Bajana
ReklamaA2 - Tło Dla Mew