ReklamaA1 - Wioska Surfów

Giżycko gotowe na przyjazd turystów. Przygotowano wiele atrakcji

Bieżące28 maja 2021, 10:05
Giżycko gotowe na przyjazd turystów. Przygotowano wiele atrakcji
 fot. mazury24.eu

Giżycko latem spodziewa się rekordowo wielu turystów. Burmistrz zapowiedział, że goście będą mogli wykupić kartę TripPass, dzięki której otrzymają szereg zniżek i ulg. W porcie żeglarze będą mieli więcej pomp do odsysania nieczystości.

Burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz w czwartek na konferencji prasowej powiedział, że wiele miejsc noclegowych poza hotelami jest już zarezerwowanych. Dotyczy to kwater prywatnych i domków jednorodzinnych. Trudno też o wolny termin na wypożyczenie łodzi lub houseboata.

Hotele jeszcze nie wiedzą, jak wielu gości będą mogły przyjmować, więc tam sprawa jest otwarta – powiedział burmistrz.

W związku z zapowiadającym się rekordowym sezonem nad jeziorami, Giżycko zdecydowało się na przystąpienie do programu TripPass, w którym każdy, kto kupi za 5 zł kartę i zarejestruje się w programie, otrzyma zniżki. Iwaszkiewicz powiedział, że nabór partnerów do karty TripPass wciąż trwa.

Na razie wiemy, że dzięki tej karcie turyści będą mogli taniej wejść na Twierdzę Boyen czy do Kina Nowa Fala – powiedział burmistrz, który zachęca lokalnych przedsiębiorców do przystępowania do programu.

W jego ocenie może to pomóc w odrobieniu strat spowodowanych pandemią.

W związku ze spodziewaną duża liczbą turystów, radni Giżycka wyrazili zgodę na zakup kolejnych dwóch pomp do odsysania nieczystości z jachtów.

Obecnie jest jedna pompa, która na dodatek często się psuje. Dlatego kupiona zostanie kolejne pompa stacjonarna i jedna przenośna tak, że będzie można łatwiej odessać nieczystości z jachtów – powiedział Iwaszkiewicz.

Burmistrz Giżycka mówił, że prawdopodobnie zostanie wprowadzony system zachęt dla żeglarzy, którzy oddają w porcie ścieki – otrzymają na coś zniżki w porcie lub miejski gadżet.

Koszt odsysania nieczystości to 10 zł. Mamy nadzieję, że coraz więcej ludzi będzie odsysało nieczystości, a nie wylewało je do jezior – powiedział Iwaszkiewicz.

Zapowiedział też, że latem będzie działało w mieście plenerowe kino letnie, prawdopodobnie zostaną też zorganizowane imprezy plenerowe – te będą uzależnione od sytuacji pandemicznej.

źródło: PAP

Sprawdź co będzie się działo w Giżycku - ZOBACZ TU

ReklamaC1 - PGE Dystrybucja

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 5
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 2
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Reklama

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Jeziorak Yacht Club