ReklamaA1 - Strefa Kibica Sztynort

Giżycko na Mazurach zakupiło elektryczne autobusy

Bieżące16 marca 2023, 6:17Komentarzy: 1
Giżycko na Mazurach zakupiło elektryczne autobusy
 fot. Gmina Giżycko.

Gmina Giżycko, dzięki wsparciu środków Unii Europejskiej, zakupiła trzy elektryczne autobusy niskopodłogowe z napędem elektrycznym, wyposażone w urządzenia aplikacji informacji pasażerskiej.

Pojazdy typu Yutong E9, które dostarczyła firma Busnex Poland mogą pokonać na jednym ładowaniu ponad 350 kilometrów. Niskopodłogowa konstrukcja, klimatyzacja, a także wyposażenie autobusów w ładowarki do telefonów zapewniają pasażerom bezpieczną i komfortową podróż.

W ramach projektu do ładowania pojazdów zakupiono stację ładowania typu wolnego oraz ładowarkę warsztatową, a także dokonano na terenie gminy wymiany 311 szt. opraw oświetlenia zewnętrznego na energooszczędne typu LED.

- Dzięki realizacji przedsięwzięcia nastąpi redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza do atmosfery, a tym samym poprawa jakości i ochrony środowiska. Projekt wpłynie również na podniesienie świadomości ekologicznej społeczności lokalnej, upowszechni i zachęci do korzystania z publicznego transportu zbiorowego – informuje samorząd Giżycka.

Pasażerowie z terenu gminy i miasta oraz przyjezdni turyści od 1 marca 2023 roku mogą bezpłatnie podróżować nie tylko nowymi pojazdami, ale także korzystać bez ponoszenia żadnych opłat z całej komunikacji autobusowej prowadzonej przez Gminny Zakład Komunalny Sp. z o.o. w Bystrym.

Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego stanowiło 80,99% całkowitych kosztów zadania i wyniosło prawie 5,7 mln zł.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 4
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Port parking Giżycko
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka