ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Giżycko najładniej oświetlonym miastem na Warmii i Mazurach

Bieżące2 lutego 2024, 9:25Komentarzy: 1
Giżycko najładniej oświetlonym miastem na Warmii i Mazurach
Giżycko najładniej oświetlonym miastem na Warmii i Mazurach. fot. mazury24.eu

Nagrody w postaci sprzętu AGD o wartości 10 tys. zł trafią do Giżycka, które zwyciężyło na Warmii i Mazurach w konkursie Świeć się z Energą i ostatecznie zajęło 6. miejsce w ogólnopolskim finale. Nowoczesne urządzenia zostaną przekazane do miasta dzięki zaangażowaniu mieszkańców i sympatyków.

W finale Giżycko rywalizował o głosy z 15 innymi miastami, były to m.in. Poznań i Łódź. Największą liczbę głosów zgromadziła Legnica, tym samym wygrywając plebiscyt i zdobywając tytuł „Świetlnej stolicy Polski”.

Emocjonująca walka o tytuł Świetlnej Stolicy Polski rozegrała się pomiędzy Legnicą a Chełmem. Ostatecznie po zwycięstwo sięgnęła Legnica, choć do ostatniej chwili trwała zaciętą walka z Chełmem. Mimo wszystko najbardziej zmobilizowani okazali się sympatycy miasta z Dolnego Śląska, którzy oddali ponad 45 tys. głosów, wyprzedzając chełmian jedynie o ponad 2 600 głosów. Na trzecim stopniu podium uplasowały się Starachowice. W ramach akcji Energi z Grupy ORLEN tradycyjnie każdy z 16 finalistów otrzyma sprzęt AGD na cele dobroczynne, do Legnicy trafi pomoc o wartości aż 50 tys. zł.

Świeć się z Energą to plebiscyt, w którym już od blisko 15 lat wybierane są miejscowości o najpiękniejszych świątecznych iluminacjach w każdym z województw, a spośród nich świetlna stolica kraju. Głosowanie odbywa się na podstawie zdjęć zgłoszonych przez mieszkańców i przedstawicieli miast. W tym roku z grona 234 miejscowości w etapie wojewódzkim wyłonionych zostało 16, które kontynuowały rywalizację na poziomie ogólnokrajowym.

- Świeć się z Energą to nie tylko zabawa na najpiękniej oświetlone miasto. Jak pokazuje finał, jest to także plebiscyt, który mobilizuje mieszkańców miast to wspólnego działania – mówi Justyna Kruszewska, dyrektor Departamentu Marketingu Energi SA. – Co roku jesteśmy mile zaskoczeni tak olbrzymią integracją mieszkańców ze swoimi miastami. Taki obraz lokalnego patriotyzmu najbardziej raduje i wart jest docenienia. Tym bardziej, że współzawodnictwo miast w tym plebiscycie połączona jest z pomocą najbardziej potrzebującym. Gratuluję zwycięskiej Legnicy, ale słowa uznania kieruję także do mieszkańców Chełma, które do zamknięcia głosowania nie ustępowało w rywalizacji. Gratuluję także wszystkim finalistom i uczestnikom naszego plebiscytu – dodaje.

Ostateczna klasyfikacja plebiscytu miast Świeć się z Energą

Legnica (woj. dolnośląskie)

Chełm (woj. lubelskie)

Starachowice (woj. świętokrzyskie)

Kalwaria Zebrzydowska (woj. małopolskie)

Grudziądz (woj. kujawsko-pomorskie)

Giżycko (woj. warmińsko-mazurskie)

Bielsko-Biała (woj. śląskie)

Kluczbork (woj. opolskie)

Łomża (woj. podlaskie)

Poznań (woj. wielkopolskie)

Koszalin (woj. zachodniopomorskie)

Kolbuszowa (woj. podkarpackie)

Płock (woj. mazowieckie)

Słupsk (woj. pomorskie)

Łódź (woj. łódzkie)

Wschowa (woj. lubuskie).

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Nowy Harsz