ReklamaA1 - Stranda Wiosna

Gołdap na Mazurach walczy o nagrodę za inwestycję nad jeziorem

Bieżące6 lutego 2023, 9:50Komentarzy: 1
Gołdap na Mazurach walczy o nagrodę za inwestycję nad jeziorem
 fot. UM Gołdap

Zgłoszone przez Gołdap przedsięwzięcie „Urządzenie Nabrzeża Jeziora Gołdap” przeszło do kolejnego etapu konkursu Serwisu Samorządowego PAP "Inwestycja z perspektywą". Wygrają samorządy, na których opis projektu zagłosuje najwięcej internautów w porównaniu do liczby mieszkańców.

Trzy inwestycje z najwyższą liczbą głosów nagrodzone zostaną statuetką „Inwestycja z perspektywą”, a zdobywcę pierwszego miejsca dodatkowo odwiedzi reporter Serwisu Samorządowego PAP z kamerą.

Gołdap to jedyne uzdrowisko na Warmii i Mazurach. Dzięki niepowtarzalnym walorom klimatycznym, zasobom wód mineralnych i leczniczych oraz borowiny jest idealnym miejscem dla kuracjuszy oraz turystów. W Gołdapi są świetne warunki do rekreacji i wypoczynku przez cały rok. Miasto stawia na rozwój potencjału uzdrowiskowego i skutecznie od lat pozyskuje unijne fundusze na inwestycje, które służą z jednej strony poprawie jakości życia mieszkańców, z drugiej wzbogacają ofertę turystyczną miasta i całego regionu.

W ramach projektu „Urządzenie Nabrzeża Jeziora Gołdap” tuż obok gołdapskiej plaży miejskiej, powstał plac zabaw. Przebudowane zostały sanitariaty, kuchnia polowa i budynek wypożyczalni sprzętu pływającego. Boisko do siatkówki plażowej zyskało nową trybunę, a nabrzeże pomost. Dzięki realizacji projektu gołdapskie turnieje siatkówki plażowej zyskały wyższą rangę, a na zmodernizowanym nabrzeżu uruchomiona została szkółka żeglarska. Jako jej wyposażenie do Gołdapi trafiło 10 żaglówek klasy optymist i 10 łodzi żaglowych typu delphia. Wypożyczalnia sprzętu pływającego wzbogaciła się o 10 łodzi wędkarskich, 15 kajaków, 10 rowerów wodnych oraz 10 desek do windsurfingu.

Zakupiony został katamaran wykorzystujący energię słoneczną, który umożliwia organizację wycieczek turystyczno-krajoznawczych oraz motorówka ratownicza, uwaga płyniemy tylko do biało – czerwonej boi, gdyż gołdapskie jezioro podzielone jest państwową granicą i leży w części po stronie polskiej, a w części na terenie Obwodu Kalingradzkiego FR.

W sąsiedztwie plaży zlokalizowane są w pełni wyposażone miejsca kempingowe. Inwestycja, poprzez rozwój publicznej bazy rekreacyjnej sportów wodnych zwiększyła atrakcyjność turystyczną miasta oraz potencjał turystyczny Gminy Gołdap. Przestrzeń objęta zadaniem stała się przyjazna nie tylko mieszkańcom, ale też turystom i doskonale sprawdza się jako miejsce spotkań, a także wypoczynku lokalnej społeczności, kuracjuszy i gości.

Inwestycja o wartości ponad 4,2 miliona zł współfinansowana była z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach 6 osi priorytetowej Kultura i Dziedzictwo.

Głosować można tu: Konkurs

ReklamaC1 - Quicksilver 2023

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

 • 10
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 2
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Sun Bila

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaA2 - Sunport, keje czarterowe