ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Goście pojawili się w Wilczym Szańcu podczas pierwszego dnia wiosny

BieżąceHistoria22 marca 2024, 9:37Komentarzy: 1
Goście pojawili się w Wilczym Szańcu podczas pierwszego dnia wiosny
 fot. Nadleśnictwo Srokowo.

W pierwszym dniu wiosny w OEH-P "Wilczy Szaniec" Nadleśnictwa Srokowo pojawiło się około 300 uczniów wraz z opiekunami ze Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Zientary-Malewskiej w Kętrzynie. Nieco wcześniej to niezwykłe miejsce odwiedzili uczestnicy Uniwersytetu III Wieku.

- Nasi mali goście mieli okazję uczestniczyć w fascynujących opowieściach, które ożywiły przed nimi wydarzenia minionych lat, oraz wspólnie odkrywać tajemnice Wilczego Szańca pod okiem profesjonalnych przewodników PTTK – informuje Nadleśnictwo Srokowo.

Spotkanie było także hołdem dla Międzynarodowego Dnia Lasów. Podczas podróży po terenach ośrodka uczniowie zanurzyli się w piękno natury, doceniając rolę lasów w życiu naszej planety.

Kilka dni temu ścieżki Wilczego Szańca zapełniły się dojrzałymi uczniami, emerytami z Uniwersytetu III Wieku, którzy również uczestniczyli w tej niezwykłej wycieczce przez historię i przyrodę.

- To dowód na to, że pasja do nauki nie ma wieku, a ciekawość świata towarzyszy nam przez całe życie – informuje Nadleśnictwo Srokowo.

Podczas imprezy nie mogło zabraknąć emocjonującej przejażdżki drezyną, fascynujących tablic 3D oraz, oczywiście, magicznego ogniska na zakończenie, które stanowiło idealne zwieńczenie pierwszego dnia wiosny.

Wilczy Szaniec w Gierłoży koło Kętrzyna, to bardzo rozległy teren ukryty w lesie i wiele stref. Większość jest ogrodzona i obowiązuje bilet wstępu. Niektóre schrony, bunkry i budynki techniczne znajdują się w lesie po drugiej stronie drogi...

Przy okazji chcemy Wam pokazać co możecie zobaczyć całkowicie za darmo, bez ponoszenia kosztów wstępu. Idealnie nadaje się do tego dron FPV. Materiał specjalne nagrany, gdy jeszcze nie ma roślinności i liści na drzewa - więcej widać.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaB2 - Marina Bajana
ReklamaA2 - Nowy Harsz