ReklamaA1 - Gertis

Gran Turismo Polonia 2022 na Mazurach. Zobacz niesamowite samochody!

Bieżące7 lipca 2022, 19:08Komentarzy: 1
Gran Turismo Polonia 2022 na Mazurach. Zobacz niesamowite samochody!
 fot. Miasto Szczytno/nadesłane

7 lipca 2022 r. do Szczytna wjechało ponad 100 super samochodów, a to wszystko w ramach Gran Turismo Polonia 2022. Samochody zaparkowały na Placu Juranda i cieszyły oczy mieszkańców i turystów. Następnie auta ruszyły do Mikołajek, gdzie uczestnicy zlotu spędzą noc.

W ramach imprez towarzyszących w Szczytnie odbył się Zlot Aut Zabytkowych, Pokaz Ratownictwa Medycznego, a chętni mogli skorzystać z symulatora dachowania.

W czwartek od godziny 17.00 do piątku do godz. 10.00 supersamochody przebywać będą w Mikołajkach. Kierowcy zaparkowali auta przy Hotelu Mikołajki.

Wydarzenie to jest jedną z największych i najstarszych imprez motoryzacyjnych dla właścicieli superaut w Polsce. W dniach 6-13 lipca ponad setka olśniewających aut przemierza trasę z Sopotu, przez Szczytno, Mikołajki, Ostrów Mazowiecki, Warszawę i Łódź aż do Poznania.

– Ponad 100 supercarów zaparkowanych w jednym miejscu to widok, jaki nie zdarza się na co dzień. Rokrocznie tysiące osób przychodzą obejrzeć nasz wyjątkowy parking, dlatego staramy się zorganizować przystanki tak, aby jak najwięcej osób miało możliwość obejrzenia aut. Aby zapewnić maksymalnie komfortowe warunki, współpracujemy z lokalnymi samorządami, których gościnność bardzo nam w tym pomaga – przekonuje Peter Ternström, pomysłodawca i główny organizator wydarzenia.

Udział w imprezie wzięli właściciele wyjątkowych aut, takich jak Hennessey F5, DeLorean DMC-12, Porsche 9FF, Lexus LFA czy Lamborghini Diablo. Poza tym na liście startowej znalazła się cała plejada topowych modeli ze stajni Ferrari, Lamborghini, Porsche czy McLarena.

To jednak nie koniec, gdyż w Poznaniu do stawki dołączy kolejne 30 samochodów. Tam w poniedziałek rozpocznie się część sportowa Gran Turismo Polonia.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

 • 4
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 2
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 2
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 5
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Rumszewicz
ReklamaB2 - Marina Bajana
ReklamaA2 - Odysseya Yachts