ReklamaA1 - Stranda October

Hotele na Mazurach nie organizują Sylwestra

Mazury a Covid 1918 grudnia 2020, 8:06
Hotele na Mazurach nie organizują Sylwestra
 fot. Arkadiusz Skrodzki

Obecna sytuacja pandemiczna w kraju i działania zmierzające do powstrzymania szerzenia się choroby COVID-19 wymuszają zamknięcie hoteli. Oznacza to, że praktycznie żaden taki obiekt na Mazurach nie zorganizuje zabawy sylwestrowej.

W czwartek rząd ogłosił zasady „narodowej kwarantanny”, które zakładają od 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 r. m.in. ograniczenie funkcjonowania hoteli – dostępne będą dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych, ośrodków COS. Wyjątkiem są również hotele pracownicze.

Zamknięte zostaną również stoki narciarskie, a infrastruktura sportowa dostępna będzie tylko w ramach sportu zawodowego.

- Nasz hotel będzie pusty, nie chcemy udawać, że w czasie świąt robimy przygotowania do zawodów sportowych, jak robią to niektórzy w branży. Będziemy otwarci, ale nie robimy w tym czasie pobytów dla gości" - powiedział PAP dyrektor marketingu w hotelu "Zamek Ryn" Łukasz Kundzicz.

Dodał, że od lat ten hotel miał już na początku grudnia wyprzedane pobyty zarówno sylwestrowe, jak i świąteczne.

Niektóre hotele, np. w Mikołajkach, organizują pobyty "rodzinno-służbowe" także w święta.

- Ale nie będzie żadnej zbiorowej wigilii, można zamówić potrawy do pokoju - powiedziano PAP w recepcji jednego z takich hoteli.

Branża hotelarska liczyła na to, że będzie możliwość organizowania bali sylwestrowych. Od 28 grudnia Polska miałaby być podzielona, zależnie od sytuacji epidemicznej, na trzy strefy o różnym poziomie obostrzeń. Kierując się tym niektóre hotele przygotowywały bale sylwestrowe, robiły rezerwacje pokoi i udziału w balach.

Po zapowiedziach rządu o przedłużeniu restrykcji informacje o balach zniknęły ze stron internetowych tych hoteli.

- My mieliśmy wyprzedanego sylwestra już w styczniu. Organizujemy bale tematyczne, nasi goście uczestniczą w nich od lat i na balu sylwestrowym zapowiadaliśmy, jaki będzie temat kolejnego balu. Goście przez rok szykują stroje, dodatki, jak zobaczą coś, co im się przyda to chomikują na bal. Naprawdę liczyliśmy na to, że będziemy mogli się bawić, nasi goście też na to liczyli – informuje Aneta Jaworska z "Gwarek Centrum aktywnego Wypoczynku" w Pięknej Górze koło Giżycka.

Ten ośrodek we wtorek rozesłał swoim gościom e-mail z informacją o odwołaniu imprezy.

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 2
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Reklama

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Stanica Wodna Kietlice 2021
ReklamaA2 - Marina Lester Club