ReklamaA1 - Przystań Nautica

Hulańce i swojskie jadło w doborowym towarzystwie

Wydarzenia i imprezykoncertykultura i sztuka29 lipca 2019, 15:22Komentarzy: 1
Taneczna zabawa w Agroturystyce Melnik w Nowym Harszu
Taneczna zabawa w Agroturystyce Melnik w Nowym Harszu  fot. Mazury24

"W stodole u Melnika ukraińska gra muzyka" to spotkanie pachnące swojskimi przysmakami i szlachetnymi napitkami, owiane mazurskim wiatrem, w towarzystwie (nie tylko) ukraińskiej muzyki i pełnych humoru występów.

W gościnnych progach Agroturystyki Melnik w Nowym Harszu w sobotnie popołudnie (27 lipca) odbyła się czwarta edycja wydarzenia pt. "W stodole u Melnika ukraińska gra muzyka". To była prawdziwa uczta dla duszy i dla ciała. Na stołach królowały podsmażane pierogi ruskie i z mięsem, barszcz ukraiński, kiełbasa z ogórkiem i pajdą chleba, ziemniaki z parnika, chleb ze smalcem i ogórkiem, kaszanka i świeżonka. Potrawy doskonałe w swojej prostocie, podane z sercem, zajadane z apetytem pod mazurskim niebem, w pięknych okolicznościach przyrody, smakowały wyśmienicie.

Na plenerowej scenie wystąpili lokalni artyści: Dziewczyny znad Sapiny i Teatr w Drodze Agrada w spektaklu "Randka w ciemno" oraz Kabaret Pogodny Senior w osobie Zbigniewa Strzałkowskiego, wprowadzając publiczność w doskonałe humory. Dodatkową atrakcją był niezapowiedziany i spontaniczny koncert piosenek żeglarskich w wykonaniu zespołu Sailor Town. Kiedy słońce chyliło się ku zachodowi, na scenie w stodole zaczął grać zespół Kormoran - muzycy z ukraińską duszą i kozacką fantazją porwali wszystkich do tańca, do białego rana. Nie zabrakło kreatywnych konkursów dla najmłodszych gości i wymagających sprawności konkurencji dla całych rodzin.

W starym pruskim gospodarstwie, położonym na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, nad brzegiem jeziora Dargin, w niewielkiej i spokojnej osadzie Nowy Harsz (niedaleko Giżycka) można w spokoju oddychać pełną piersią i chłonąć otaczające piękno. Agroturystyka Melnik to mazurskie uroki w najpiękniejszym wydaniu.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

 • 12
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaB2 - Marina Bajana
ReklamaA2 - Nowy Harsz