ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

I Giżycki Zlot Miłośników Marki Mercedes-Benz. Zobacz zdjęcia

Bieżące11 maja 2024, 7:57
I Giżycki Zlot Miłośników Marki Mercedes-Benz. Zobacz zdjęcia
 fot. mazury24.eu

28 kwietnia 2024 roku Giżycko stało się mekką dla miłośników legendarnej marki Mercedes-Benz. Na terenie tego mazurskiego miasta odbył się I Giżycki Zlot Miłośników Marki Mercedes-Benz, który zgromadził setki entuzjastów tych luksusowych aut z całej Polski.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 10:00 uroczystym otwarciem i powitaniem gości. Już od samego rana parking wypełnił się imponującym sznurem Mercedesów, reprezentujących wszystkie epoki i modele tej kultowej marki.

Błyszczące karoserie, dopracowane detale i potężne silniki przyciągały wzrok nie tylko miłośników motoryzacji, ale również zwykłych przechodniów.

Głównym punktem programu zlotu była wystawa samochodów Mercedes-Benz. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach można było podziwiać zarówno klasyczne modele, takie jak W123, W124 czy SL R107, jak również najnowsze modele z gamy producenta, m.in. Klasę S W223, Klasę E W213 czy GLE Coupe C292.

Wśród wystawionych aut znalazły się również rzadkie egzemplarze, jak np. legendarny Mercedes 300 SL Gullwing czy imponujący Mercedes G-Class Brabus 800 Widestar.

Oprócz wystawy, organizatorzy przygotowali również szereg konkursów i pokazów. Uczestnicy zlotu mogli wziąć udział w konkursie na najpiękniejszy Mercedes, konkursie wiedzy o marce oraz konkursie jazdy precyzyjnej. Na scenie odbyły się również pokazy ratownictwa drogowego.

Dla miłośników detailingu przygotowano specjalną strefę, gdzie można było podziwiać profesjonalne techniki pielęgnacji samochodów i skorzystać z porad ekspertów.

Z myślą o najmłodszych uczestnikach zlotu przygotowano strefę dla dzieci z licznymi zabawami, animacjami i konkursami.

Całodziennemu wydarzeniu towarzyszyła muzyka na żywo w wykonaniu lokalnych zespołów.

I Giżycki Zlot Miłośników Marki Mercedes-Benz z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. To wyjątkowe wydarzenie było nie tylko okazją do podziwiania pięknych samochodów i poznania innych pasjonatów, ale również do miłego spędzenia czasu w malowniczej scenerii Giżycka.

Organizatorzy zlotu już zapowiadają, że w przyszłym roku planują zorganizować jeszcze większy i bardziej atrakcyjny zlot.
 

Przeczytaj również: Miłośnicy zabytkowych samochodów pojawią się na Mazurach.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaB2 - Marina Bajana
ReklamaA2 - Mazurska Jagnięcina