ReklamaA1 - port 69

II runda Mazurskiej Ligi Regatowej za nami

Bieżące14 czerwca 2024, 12:40
II runda Mazurskiej Ligi Regatowej za nami
 fot. Organizator.

W dniach 8-9.06 rozegrano 24 wyścigi w II Rundzie Mazurskiej Ligi Regatowej na jeziorze Łabap. Bazą regat był Port Nowy Sztynort. Tym razem w zawodach wzięło udział osiem załóg. Dla zachowania formatu regat ligowych zdecydowano się użyć sześciu jachtów, tak aby każda załoga miała chwilę przerwy od wyścigów na statku zmian.

Sobotnie zmagania rozpoczęto w słabym i zmiennym wietrze, dopiero pod koniec dnia kierunek ustabilizował się i przybrał na sile. Pomimo początkowych problemów udało się rozegrać 12 wyścigów. W walce o podium liczyły się Jacht Klub Sztynort, Sen Yachts, Klub Żeglarski Hals Gostynin i Mazurski Klub Żeglarski z Mikołajek. Różnice punktowe po pierwszym dniu były niewielkie, co zapowiadało ciekawą rywalizację nazajutrz.

W niedzielę pogoda sprzyjała, dzięki czemu rozegrano następne 12 wyścigów w słonecznej pogodzie i wietrze pozwalającym na żeglugę w ślizgu na kursach z wiatrem.

Od samego rana załoga Jacht Klubu Sztynort pod wodzą Wojtka Klimaszewskiego zdominowała niedzielne wyścigi wygrywając ich aż siedem. W tej sytuacji reszta załóg mogła walczyć już tylko o niższe stopnie podium. Załogi Halsu Gostynin i Sen Yachts zacięcie walczyły o drugi miejsce. Tą rywalizację wygrał Hals z Witkiem Reszkowskim za sterem dzięki dobrej, szybkiej żegludze tego dnia. Trzecie – Sen Yachts, gdzie jako sternik pływa Arek Sendlewski z Olsztyna. Tuż za podium ze stratą czterech punktów uplasował się Mazurski Klub Żeglarski, gdzie sternikiem jest Karol Zembrzuski z Mikołajek.

II runda Mazurskiej Ligi Regatowej za nami

Warto zwrócić uwagę, że poziom reszty załóg zauważalnie idzie do góry. Swoje pierwsze wyścigi wygrywały załogi Memuak Sailing i Energa Giżycka Grupa Regatowa. Załoga Eight Degrees jako najmniej doświadczona zasługuje na pochwałę ze względu na swój progres – w tych regatach w każdym wyścigi nawiązywali walkę z resztą stawki.

Wyniki 1. Rundy Mazurskiej Ligi Regatowej:

    1. Jacht Klub Sztynort – 31pkt

    2. Klub Żeglarski Hals Gostynin – 45pkt

    3. Sen Yachts – 50pkt

    4. Mazurski Klub Żeglarski – 54pkt

    5. Energa Giżycka Grupa Regatowa – 70pkt

    6. Memuak Sailing – 73pkt

    7. Sailing Factory Club – 81pkt

    8. Eight Degrees – 105pkt

Kolejne finałowe regaty Mazurskiej Ligi Regatowe odbędą się w terminie 7-8.09, wtedy też poznamy trzy najlepsze załogi, które będą miały prawo startu w finale lig regionalnych a tam będą walczyć o awans do 1. Ligi w ramach Polskiej Ligi Żeglarskiej.

Wszystkie informacje, wyniki i linki będą dostępne na stronie www.ligaregatowa.pl

Organizatorami są Nowy Sztynort i Stowarzyszanie Żeglarskie „Wiatrowskaz”.

ReklamaC1 - PGE Dystrybucja

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Boyen Water Park

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Klub Mazurski
ReklamaA2 - Jeziorak Yacht Club