ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

II Węgorzewski Piknik Żeglarski "Bezpieczni nad wodą"

II Węgorzewski Piknik Żeglarski "Bezpieczni nad wodą"
 fot. mazury24.eu

Najbliższy termin

28.07 Niedziela 20:00

Przed nami II Węgorzewski Piknik Żeglarski "Bezpieczni nad wodą". Na scenie w tym mazurskim mieście wystąpią: EKT Gdynia, Klang, Jakub Kokocha. To jednak nie koniec planowanych atrakcji.

II Węgorzewski Piknik Żeglarski

Woda jest źródłem radości i zabawy, ale także niesie ze sobą pewne ryzyko.

Każdego roku słyszymy o tragicznych wypadkach na akwenach, które mogłyby być uniknięte, gdyby ludzie zachowywali się odpowiedzialnie i przestrzegali podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Nie wchodź do wody po alkoholu lub narkotykach. To jedna z najczęstszych przyczyn utonięć. Alkohol i narkotyki zaburzają koordynację ruchową, osłabiają refleksy i zmniejszają poczucie ryzyka. Możesz nie zauważyć, że woda jest zbyt głęboka, zimna lub silnie rwąca. Możesz też stracić przytomność lub panikę w razie problemów.

Nie przeceniaj swoich umiejętności pływackich. Nawet jeśli umiesz pływać, nie oznacza to, że jesteś bezpieczny w każdych warunkach. Zawsze bierz pod uwagę temperaturę, głębokość i prąd wody, a także odległość od brzegu. Nie oddalaj się zbytnio od lądu i nie pływaj samotnie. Jeśli czujesz się zmęczony, skurczony lub zziębnięty, natychmiast wyjdź z wody.

Stosuj się do znaków i sygnałów ostrzegawczych. Na plażach i kąpieliskach znajdziesz różne znaki informujące o stanie wody, zakazach i ograniczeniach. Przeczytaj je uważnie i stosuj się do nich. Nie ignoruj też sygnałów ratowników, którzy mogą ostrzegać przed niebezpieczeństwem lub nakazywać wyjście z wody.

Korzystaj z wyznaczonych miejsc do kąpieli. Nie ryzykuj pływania w miejscach nieznanych lub niedozwolonych. Możesz natrafić na ukryte przeszkody, dziury, rośliny lub zwierzęta, które mogą cię skaleczyć lub utrudnić wydostanie się na powierzchnię. Unikaj też pływania pod mostami, tamami, kanałami czy elektrowniami wodnymi, gdzie może być silny prąd lub podciśnienie.

Używaj sprzętu ratunkowego i ochronnego. Jeśli nie jesteś pewien swoich umiejętności pływackich lub planujesz uprawiać sporty wodne, załóż kamizelkę ratunkową lub inną pomoc pływającą. Może to uratować ci życie w razie upadku z łodzi, deski czy nart wodnych. Pamiętaj też o ochronie przed słońcem: używaj kremu z filtrem UV, nakrycia głowy i okularów przeciwsłonecznych.

Bądź czujny i uważaj na innych. Nie zostawiaj dzieci bez opieki nad wodą, nawet jeśli mają założone rękawki czy koło ratunkowe. Zawsze miej je na oku i bądź gotowy do interwencji. Nie skacz do wody z głowy ani nie nurkuj bez asekuracji. Nie baw się na siłę ani nie szarp innych osób w wodzie. Nie zakłócaj spokoju i nie utrudniaj pracy ratownikom.

Pamiętaj, że bezpieczeństwo nad wodą zależy od ciebie i twojego zachowania. Nie lekceważ zagrożeń i nie narażaj się na niepotrzebne ryzyko. Bądź rozsądny i odpowiedzialny, a będziesz mógł cieszyć się wodą i latem bez obaw.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Odysseya Yachts