ReklamaA1 - Wioska Surfów

II wydanie przewodnika żeglarskiego Wielkie Jeziora Mazurskie

Prezentacje6 maja 2021, 22:52
II wydanie przewodnika żeglarskiego Wielkie Jeziora Mazurskie

Właśnie ukazało się II wydanie przewodnika żeglarskiego „Wielkie Jeziora Mazurskie. Od Pisza i Karwicy przez Mikołajki, Ryn, Giżycko do Węgorzewa” autorstwa kpt. Krzysztofa Siemieńskiego.

Poprzednie wydanie z roku 2019 cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem i spotkało z pozytywnym przyjęciem żeglarzy, książka została też uhonorowana prestiżową Nagrodą Magellana.

Nie ma w tym nic dziwnego, bo przewodnik Krzysztofa Siemieńskiego jest niezwykle bogaty: zawiera szczegółowe opisy wraz z danymi kontaktowymi i współrzędnymi GPS 174 mazurskich przystani, ze wszystkimi potrzebnymi żeglarzowi informacjami – takimi jak podejście, głębokości, zasady cumowania oraz udogodnienia czekające na nas w porcie - a opisom przystani towarzyszą zdjęcia z dronów. Czytelnicy znajdą w nim również dużo ciekawostek i informacji turystycznych oraz historycznych, dzięki którym mogą połączyć żeglarstwo ze zwiedzaniem. Autor – wielki miłośnik Mazur i ich niepowtarzalnego klimatu - dzieli się własnym, wieloletnim doświadczeniem żeglarskim .

Przewodnik podzielony jest na części odpowiadające poszczególnym jeziorom, a każdą część otwiera szczegółowa mapa akwenu, z naniesionymi portami i oznakowaniem nawigacyjnym.

W książce nie mogło oczywiście zabraknąć opisów słynnych kanałów na szlaku WJM i mazurskich śluz.

Ciekawym uzupełnieniem są zamieszczone pod koniec przewodnika propozycje tras weekendowych, tygodniowych i dwutygodniowych dostosowanych do stopnia żeglarskiego wtajemniczenia załóg.

A jeśli na szlaku napotkacie oznakowanie, którego znaczenia nie będziecie pewni – nie martwcie się, na samym końcu książki znajdziecie pełen spis znaków obowiązujących w żegludze śródlądowej.

Portal Mazury24.eu dołożył cegiełkę do nowego wydania przewodnika, udostępniając kilkadziesiąt zdjęć mazurskich portów i przystani.

Nowe wydanie możecie kupić teraz w promocyjnej cenie z 25% rabatem wydawnictwonautica.pl/wielkie-jeziora-mazurskie-przewodnik-zeglarski

ReklamaC1 - Mugga

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 4
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Reklama

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka