ReklamaA1 - Gertis

Inwestycyjne Mazury – czyli co i gdzie się buduje w regionie

Inwestycje8 listopada 2019, 9:42
Inwestycyjne Mazury – czyli co i gdzie się buduje w regionie

Hotele, ośrodki wczasowe, apartamenty, rozbudowujące się porty i zaplecza turystyczne. Mazury przeżywają właśnie swój potężny boom inwestycyjny. Sprawdzamy co i gdzie w najbliższym czasie powstanie w Krainie Tysiąca Jezior.

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich jest wyjątkowa w skali Polski i Europy. Wyróżnia się bogactwem przyrody i mieści wiele historycznych zabytków. Mazury w 2009 roku znalazły się w ścisłym finale plebiscytu "Siedem cudów świata".

Dostrzeżenie tych oczywistych walorów zmieniło trwającą od lat tendencję niedoinwestowania regionu. Zauważono, że pojezierze stało się jednym z ulubionych miejsc spędzania czasu przez Polaków. Dzięki temu Mazury stały się atrakcyjnie nie tylko dla amatorów sportów wodnych, ale również dla inwestorów, zwłaszcza w sektorze nieruchomości.

Giżycko – potężny hotel

Potężny hotel zostanie wybudowany w Giżycku. Inwestycja budzi emocję mieszkańców.

W Giżycku planowana jest budowa potężnego hotelu o powierzchni 42 tys. mkw. Władze miasta już podpisały umowę, która zakłada, że w ciągu najbliższych 6 lat powstanie obiekt wartością przekraczający roczny budżet miasta. Inwestorem jest firma Doryb, Piotr Basiewicz z Ełku. Wszystko wskazuje na to, że będzie to jeden z największych hoteli na Warmii i Mazurach. 

Jak zapisano w umowie, obiekt hotelowy na tym terenie powinien posiadać 7 kondygnacji nadziemnych o powierzchnia zabudowy ponad 6 700 mkw. oraz całkowitej powierzchni  budynku ponad 42 tys. mkw.

Obiekt będzie oferował gościom ponad 400 pokoi, restaurację, kompleks sal konferencyjnych, SPA, basen, dwupoziomowy parking i tarasy widokowe.

Wodny Świat Roberta Lewandowskiego

Wodny Świat w Giżycku, to inwestycja, w którą zaangażowany jest Robert Lewandowski

Ta inwestycja w Giżycku na Mazurach budzi spore zainteresowanie medialne ze względu na udział w spółce znanego piłkarza – Roberta Lewandowskiego.

Przy budowie tego obiektu siły połączyły aż trzy firmy, w tym Spółka "Nowe Mazury 8", w której jednym z udziałowców jest piłkarz Robert Lewandowski.

Wkrótce na jeziorze Niegocin będzie można pływać gondolami ściągniętymi z Włoch, smakować ryb w restauracji unoszącej się na wodzie i korzystać z atrakcji proponowanych przez Centrum Rekreacji i Edukacji.

„Wodny Świat” będzie stanowić sieć miejsc skupionych wokół wody. Kompleks rekreacyjny z restauracją na wodzie ma stanąć przy molo w Giżycku, na jeziorze Niegocin.

W ramach projektu powstanie restauracja na wodzie, w której będzie można zamówić posiłek z menu bazującego ma na świeżo złowionych rybach. Zbudowany zostanie również wielofunkcyjny obiekt z możliwością cumowania jednostek pływających.

Co ciekawe, wydzielona zostanie także sekcja „self-cooking”, gdzie turyści będą mogli samodzielnie przygotowywać posiłki pod opieką szefów kuchni oraz udostępniony zostanie moduł „La Petit Chef”, dzięki któremu klienci będą zapoznawać się z przygotowywaniem serwowanych im dań.

Powstanie również Osada Żeglarza, która będzie pełniła funkcję przystani jachtowej wraz z możliwością korzystania z licznych atrakcji edukacyjnych i prospołecznych. Będzie stanowić Centrum Wodnego Świata. W obiekcie znajdzie się też centrum rekreacji i edukacji oparte o technologie VR, gdzie w formie zabawy zdobywać będzie można wiedzę związaną z wodą.

Jedną z główny atrakcji będzie symulator wędkarski opracowany specjalnie na potrzeby projektu (z prawdziwą topografią jeziora Niegocin, w ramach którego można się będzie przenieść do dawnej osady rybackiej). Kolejny element, który zostanie zlokalizowany w osadzie to Centrum Historii Szlaku Wód Wielkich Jezior Mazurskich, w którym znajdą się m.in. akwarium mazurskie.

Zakończenie realizacji projektu planowane jest do 31 grudnia 2021 r. Realizują go cztery firmy: Krzysztof Lickiewicz, Nowe Mazury 8, Paweł Petrusewicz Firma Usługowo Handlowa, Karolina Czupryniak z Chiliart.

Część kosztów budowy rekreacyjnego kompleksu pokryło dofinansowanie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, w wysokości ponad 40 mln. zł. Pozostałe pieniądze to wkład własny inwestorów, w tym Roberta Lewandowskiego. Łączny koszt projektu to 71 mln złotych.

Pasym – pięciogwiazdkowy hotel

Wizualizacja pięciogwiazdkowego hotelu w Pasymiu. Ten obiekt jest planowany do realizacji.

To będzie jedna z nielicznych realizacji o tej skali i takim standardzie nie tylko na Mazurach, ale i w całej Polsce.

Spółka Verdancy w Pasymiu przygotowuje pięciogwiazdkowy hotel z ok. 70 miejscami noclegowymi, 50 całorocznych domów, centrum konferencyjne na 500 osób, zespół basenów, saun, SPA, restauracja oraz prywatna marina przy Jeziorze Kalwa.

Inwestycja firmy Verdancy, zaprojektowana przez pracownię MJZ ma być idealnie wtopiona w krajobraz mazurski.

Nautica Resort

W Wilkasach, na terenie byłego portu Tabat, powstaje jeden z ciekawszych obiektów apartamentowych.

W Rydzewie zakończyła się już budowa Villa Nautica, jednej z pierwszych tego typu nieruchomości na Mazurach.

Obecnie w Wilkasach, na terenie byłego portu Tabat, powstaje jeden z ciekawszych obiektów, który znacząco wyróżnia się na tle konkurencji. Nautica Resort to zespół apartamentowców na nabrzeżnym obszarze 3,5 hektara u styku jeziora Niegocin i drogi wodnej Kanału Niegocińskiego w Giżycku. Będzie to z pewnością idealne miejsce dla każdego, kto chciałby spędzać weekendy i wakacje blisko mazurskiej natury i widzieć z okna rezydencji nowoczesny port i keję z własnym jachtem.

Chociaż inwestycja powstaje w obrębie Giżycka na terenie resortu panuje spokój i kameralna atmosfera, które dodatkowo wzmacnia wyłączenie osiedla z ruchu kołowego, zaaranżowane tereny zielone oraz promenada wzdłuż nabrzeża. Wśród udogodnień i atrakcji resortu są: plaża z beach-barem, restauracja, strefa fitness & spa, siłownia, sala kinowa, przestrzeń konferencyjna oraz place zabaw dla dzieci i ścieżki rowerowe.

W każdym budynku znajduje się 18 apartamentów o różnorodnym układzie i powierzchni od 52 do 86 m2 z widokiem na jezioro i Kanał Niegociński. Naturalnym przedłużeniem mieszkań na parterze są ogródki wychodzące w kierunku wody. Na wyższych kondygnacjach przewidziane są przestronne tarasy, a wybrane apartamenty posiadają dodatkowe udogodnienia takie jak wyposażenie salonu w kominek czy taras na dachu.

Przewidziane są również atrakcyjne place zabaw. Zaaranżowane tereny zielone, promenada wzdłuż nabrzeża, plaża oraz wydzielone miejsca do grillowania zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Apartamenty Stranda Residence

Inwestycyjne Mazury – czyli co i gdzie się buduje w regionie

Kolejną interesującą inwestycją na Mazurach ma być Stranda Residence. W projekcie ma to być kompleks obiektów apartamentowych, z malowniczym widokiem na Jezioro Kisajno. Usytuowany zostanie tuż przy szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

Apartamentowiec będzie składał się z czterech kondygnacji o łącznej powierzchni użytkowej ok. 1800 m.kw. W budynku znajdować się będą 24 lokale o powierzchni od 53,57 m.kw.  do 88,02 m.kw.

Dla części apartamentów usytuowanych na parterze przewidziane są ogródki do zagospodarowania, natomiast apartamenty położone na ostatnim piętrze będą wyposażone w tarasy połączone schodami z dachem budynku, na którym zaplanowane będą powierzchnie widokowo - wypoczynkowe, przydzielone pod konkretne lokale.

Budynek będzie dostosowany dla osób niepełnosprawnych, wyposażony w windę. Projekt zakłada również zagospodarowanie terenu: miejsca parkingowe, plac zabaw, zieleń oraz oświetlenie.

Co ważne, dzięki bezpośredniemu sąsiedztwu Stanicy Wodnej Stranda, przyszli właściciele apartamentów będą mieli zapewniony dostęp do jeziora Kisajno, portu i tawerny.

Usytuowanie budynków zapewnia wszystkim apartamentom stałą ekspozycję na słońce (tarasy usytuowane od południowej strony zapewnią duże nasłonecznienie apartamentów). Wszystkie posiadają również panoramiczny widok na jezioro Kisajno. Lokalizacja inwestycji tuż przed Kanałem Giżyckim zapewnia łatwy i wygodny dostęp do całego północnego szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, jednocześnie gwarantując bliskość infrastruktury dużego miasta jakim jest Giżycko.

Osiedle apartamentowe Juno w Mrągowie

W mazurskim Mrągowie powstaje osiedle budynków apartamentowych, gdzie inwestor reklamuje projekt jako miejsce spokoju i komfortu, zlokalizowane w bezpiecznej i malowniczej okolicy.

Osiedle Juno w Mrągowie będzie oferowało mieszkania o podwyższonym standardzie, z dostępem do jeziora i własną plażą.

Większość lokali będzie miała widok na jezioro. Na szczególną uwagę zasługują wszystkie mieszkania i apartamenty na drugiej kondygnacji, które będą miały oprócz balkonów zielone tarasy na dachu.

Wielkość mieszkań od 49m2. Pierwsze bloki zostaną zlokalizowane zaledwie 20m od jeziora.

Inwestor deklaruje, że pierwsze apartamenty będą gotowe już w maju 2020 r.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 18

 • 11
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 2
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 3
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka