ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Jak bawić się na plaży z psem?

Pozostałe21 stycznia 2022, 20:11
Jak bawić się na plaży z psem?

Chociaż do sezonu urlopowego jeszcze daleko, warto już teraz zacząć planować letnie wyjazdy. Zabierasz swojego psa na wakacje i zamierzasz plażować razem z nim? Aby miło spędzić czas, rozsądnie jest dobrze się do takiej wycieczki przygotować. Co ze sobą zabrać i o czym pamiętać?

Upewnij się, że możesz wejść z psem na konkretną plażę

W Polsce nie ma ogólnego zakazu wchodzenia na plaże z psami, jednak poszczególne gminy mogą uchwalić określone zasady korzystania z tego typu miejsc. Najrozsądniej jest więc wcześniej sprawdzić, czy na konkretnej plaży psy są mile widziane. Warto pamiętać, że niektóre z nich są otwarte dla zwierząt przez cały rok, inne tylko przez kilka miesięcy, a na jeszcze innych psy mogą przebywać tylko w określonych godzinach w ciągu dnia. Ważne jest też zapoznanie się z regulaminem obowiązującym w danym miejscu. Może okazać się, że co prawda nasz pupil ma wstęp na plażę, ale przez cały czas musi mieć kaganiec lub nie wolno go spuścić ze smyczy.

Najważniejsze zasady przebywania z psem na plaży

Kiedy już upewnimy się, że nasz pies może przebywać na wybranej przez nas plaży, nie pozostaje nic innego, jak miło spędzić czas. Aby tak było, konieczne jest przestrzeganie kilku istotnych zasad. Przede wszystkim nasz zwierzak nie może przeszkadzać innym w odpoczynku. Jeśli psiak mimo naszych interwencji nie potrafi powstrzymać się przed zaczepianiem plażowiczów i ich zwierząt, najrozsądniej jest trzymać go na smyczy. Pilnujmy też, by pupil podczas zabawy nie sypał piasku na plażowiczów i nie otrzepywał się z wody w ich pobliżu. Jeśli to możliwe, najrozsądniej jest wybrać na odpoczynek miejsce nieco oddalone od innych osób. Oczywiście musimy też zostawić po sobie porządek.

Plażowanie z psem – co zabrać?

Niezależnie od tego, czy zamierzamy spędzić z czworonogiem czas w parku, czy na plaży, powinniśmy mieć ze sobą woreczki na psie odchody. W końcu nikt z nas nie chciałby się natknąć podczas odpoczynku na niemiłą niespodziankę w piasku. Oprócz tego powinniśmy zabrać też smycz oraz wodę i miskę dla psiaka, zwłaszcza podczas upałów. Jeśli pies lubi aktywny wypoczynek, warto zabrać piłki lub frisbee – najlepiej kolorowe i unoszące się na wodzie, dzięki czemu ograniczymy ryzyko ich zgubienia. Tego typu akcesoria kupisz w sklepie internetowym Zoopers.

Bezpieczne plażowanie

Wysokie temperatury zachęcają latem do odpoczynku na plaży i kąpielach w morzu lub jeziorze. Długie przebywanie na słońcu podczas upałów nie jest jednak bezpieczne ani dla ludzi, ani dla zwierząt. Nawet jeśli my czujemy się dobrze, powinniśmy obserwować pupila i zadbać, aby nie doszło do jego przegrzania. Z tych powodów przy bardzo wysokich temperaturach rozsądniej jest zabierać psa na plażę albo wcześnie rano, albo wieczorem, kiedy upał staje się mniej dokuczliwy.

ReklamaC1 - PGE

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Ruda

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - HeydayBoats
ReklamaA2 - system czarterów