ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Jak będą rozwijał się Mazury Południowe?

Bieżące14 sierpnia 2020, 5:54
Jak będą rozwijał się Mazury Południowe?
 fot. mazury24.eu

Do 20 sierpnia mieszkańcy gminy Pisz mogą wziąć udział w anonimowym sondażu dotyczącym kierunków strategii rozwoju powiatu piskiego.

Ma to związek z trwającymi pracami nad opracowaniem projektu strategii rozwoju Obszaru Funkcjonalnego Południowe Mazury 2030.

Obszar tworzą cztery powiaty: piski, szczycieński, nidzicki i działdowski. 30 lipca br. w Szczytnie podpisana została umowa na opracowanie metodą ekspercko-partycypacyjną projektu dokumentu pn. Strategia Rozwoju Obszaru Funkcjonalnego Południowe Mazury 2030 dla obszarów Powiatu Szczycieńskiego, Działdowskiego, Nidzickiego i Piskiego.

W ramach strategii wypracowane zostaną wspólne kierunki rozwoju dla całego obszaru Południowych Mazur. Jedną z możliwości wspólnych działań inwestycyjnych jest poprawa dostępności komunikacyjnej Południowych Mazur, w tym powiatu piskiego wraz ze wszystkimi gminami wchodzącymi w jego skład.

Poparcie dla projektu „Południowe Mazury” wyrazili burmistrzowie wszystkich gmin z obszaru powiatu piskiego w podpisanym 9 lipca 2019 r. wniosku poparcia dla projektu pn. „Południowe Mazury”.

 – W związku z pracami nad projektem strategii prosimy mieszkańców gminy Pisz o wzięcie udziału w anonimowym sondażu. Ma on na celu zebranie opinii mieszkańców powiatu piskiego na szereg tematów związanych z problemami i potrzebami rozwojowymi w powiecie piskim. Państwa ocena posłuży do zidentyfikowania problemów i opracowania kierunków rozwoju powiatu piskiego. Stanowić również będzie punkt wyjścia do pozyskiwania środków zewnętrznych na realizację celów określonych w wyniku badania – informują pracownicy Starostwa Powiatowego w Piszu.

Link do ankiety:  https://ankieta.deltapartner.org.pl/mazury_mieszkancy. Czas na wypełnienie ankiety: do 20 sierpnia br.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Tło Dla Mew