ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Jak chronić dzieci przed kleszczami i komarami na Mazurach?

BieżącePozostałe14 sierpnia 2023, 9:40
Jak chronić dzieci przed kleszczami i komarami na Mazurach?
 fot. mazury24.eu

Kleszcze i komary to nie tylko uciążliwe owady, które mogą popsuć nam humor podczas wakacyjnego wypoczynku na Mazurach. To także potencjalni przenosiciele groźnych chorób, takich jak borelioza, kleszczowe zapalenie mózgu czy malaria. Dlatego warto wiedzieć, jak skutecznie chronić się i swoje dzieci przed tymi niebezpiecznymi pasożytami podczas urlopu na Mazurach.

Nie ma się co łudzić. Dzieci podczas pobytu na Mazurach nie uchronimy przez komarami czy kleszczami. Przecież nie po to jedziemy na Mazury, aby dzieciaki spędzały całe dnie w domku czy pensjonacie. Muszą eksplorować teren, bawić się w lesie czy nad brzegami jezior.

Dlatego musimy im zapewnić maksymalną ochronę przed komarami i kleszczami na Mazurach, które niestety przenoszą wiele groźnych dla ich zdrowia chorób.
 

Oto kilka sprawdzonych sposobów na ochronę dziecka przed kleszczami i komarami na Mazurach.

Unikajcie miejsca, gdzie występują kleszcze i komary. Kleszcze lubią przebywać w wysokiej trawie, zaroślach, krzakach i liściach. Komary natomiast preferują tereny wilgotne, bagniste i zbiorniki wodne. Jeśli planujesz spacer, piknik czy wycieczkę rowerową, wybieraj otwarte przestrzenie, dobrze utrzymane ścieżki i suche miejsca.

Ubieraj dziecko odpowiednio. Zakładaj jasne ubrania z długimi rękawami i nogawkami, które utrudnią kleszczom i komarom dotarcie do skóry. Dobrze jest też nosić nakrycie głowy, buty z zamkniętymi palcami. Możesz też wsuwać nogawki dziecka spodni do skarpet.

Stosuj środki odstraszające dla dzieci. Na rynku dostępne są różne preparaty, które mają za zadanie odstraszać kleszcze i komary. Mogą to być spraye, żele, kremy lub plastry naklejane na ubranie lub skórę.

My dla dzieci na Mazurach polecamy niezwykle skuteczny środek Mugga dla dzieci na kleszcze i komary. Naprawdę się sprawdza, testowaliśmy go na własnych dzieciakach.

Sprawdzaj dziecko regularnie. Po każdym pobycie na świeżym powietrzu dokładnie obejrzyj swoje dziecko pod kątem obecności kleszczy. Szczególną uwagę zwróć na takie miejsca jak pachwiny, pachy, szyja, głowa, uszy i okolice pępka. Jeśli znajdziesz kleszcza, niezwłocznie go usuń za pomocą pęsety lub specjalnego przyrządu do usuwania kleszczy. Nie należy smarować go olejem, alkoholem czy innymi substancjami, ponieważ może to spowodować wydzielanie się śliny lub treści żołądkowej przez kleszcza, co zwiększa ryzyko zakażenia. Po usunięciu kleszcza zdezynfekuj ranę i obserwuj ją przez kilka dni. Jeśli pojawi się rumień lub inne objawy niepokojące, skontaktuj się z lekarzem.
 

Sprawdzony środek dla dzieci przecie kleszczom i komarom na Mazurach

Polecamy dla dzieci podczas pobytu na Mazurach środek Mugga dla dzieci na kleszcze i komary.

Jest to repelent rejestrowany przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, dlatego oryginalność zarówno produktu finalnego jaki substancji czynnej muszą spełniać najwyższą jakość bezpieczeństwa jak i skuteczności.

Substancja czynna jest rekomendowana przez WHO (Światową Organizację Zdrowia) w profilaktyce przeciw Malarii, Denga, Zika czy chorobom odkleszczowym jak Borelioza, czy KZM. Mugga zawiera bezpieczne i skuteczne stężenia substancji czynnych.

Mugga powstała przy współpracy Instytutu Medycyny Tropikalnej im. Księcia Leopolda w Antwerpii. O jego skuteczności świadczy specjalne wyróżnienie Unii Europejskiej za skuteczność działania.

Preparat jest w formie płynu do bezpośredniej aplikacji na odzież i odkryte części ciała, oparty na skutecznej notyfikowanej przez Unie Europejską substancji aktywnej DEET chroniącej ciało ludzkie przed różnego rodzaju groźnymi dla zdrowia insektami.

Odstraszacz posiada przyjemny eukaliptusowy zapach oraz wysoki czas działania, nie jest tłusty i łatwo się aplikuje, idealnie sprawdza się zarówno w klimacie tropikalnym oraz umiarkowanym europejskim i jest przeznaczona dla chcących uchronić się przed insektami.

Środek Mugga dla dzieci na kleszcze i komaryprzeznaczony jest dla osób lubiących czynny wypoczynek na łonie natury i chcących zabezpieczyć się przed komarami, meszkami czy kleszczami roznoszącymi boreliozę, kleszczowe zapalanie mózgu i inne choroby odkleszczowe.

Również może być stosowana przez wędkarzy, myśliwych i leśników, ogrodników i rolników, żołnierzy i innych służb mundurowych, osób pracujących w warunkach zalesionych, survivalowów i paintballowców, młodzieży uczestniczącej w obozach i koloniach.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Sailing Machine