ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Jak zagospodarować jezioro Czos?

Bieżące17 lipca 2020, 6:46
Jak zagospodarować jezioro Czos?
 fot. mazury24.eu

Rekultywacja i zagospodarowanie jeziora Czos były tematem spotkania burmistrza Mrągowa z ekspertami Związku Miast Polskich, które odbyło się w środę 15 lipca br. mrągowskim Urzędzie Miejskim.

Jezioro Czos jest jednym z głównych zasobów Mrągowa. W planach jest rozwijanie jego potencjału z tzw. funduszy norweskich.

O tym, od czego zacząć i w jakim kierunku powinni iść działania w zakresie rekultywacji, ochrony i nadawania nowych funkcji akwenu rozmawiał Burmistrz Miasta Mrągowo, dr hab. Stanisław Bułajewski i urzędnicy z ekspertami Związku Miast Polskich. W spotkaniu wzięła udział dr hab. inż. Julita Dunalska, prof. UWM.

Zobacz jezioro Czos na naszych zdjęciach.

Profil badawczy dr hab. inż. Julity Dunalskiej, prof. UWM: 

Doskonalenie metod ochronnych i rekultywacyjnych zbiorników wodnych; badania zmian środowiskowych w jeziorach naturalnych i zmienionych antropogenicznie; przyczyn i mechanizmów postępującej degradacji zbiorników wodnych; monitorowania tempa metabolizmu jezior poprzez wykorzystanie nowoczesnych sond pomiarowych oraz danych wysokiej częstotliwości; transformacji materii organicznej w wodach powierzchniowych w warunkach zmian klimatycznych, ze szczególnym uwzględnieniem roli bakterii; charakterystyki metabolizmu jezior oraz oceny czynników kształtujących wielkość produkcji pierwotnej i respiracji w powiązaniu z dynamiką węgla organicznego.

Spotkanie odbyło się w ramach prac Mrągowa nad wniosek do do II etapu naboru w ramach Programu „Rozwój Lokalny” finansowanego ze środków Funduszy Norweskich i EOG 2014 – 2021.

Więcej szczegółów wkrótce.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Mazurolandia

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Klub Mazurski
ReklamaA2 - Odysseya Yachts