ReklamaA1 - Port Sztynort

Jakich ofert pracy szukać na Mazurach - sprawdź 10 rzeczy, które warto wiedzieć o pracy sezonowej na wakacje

Pozostałe15 lipca 2021, 13:24
Jakich ofert pracy szukać na Mazurach - sprawdź 10 rzeczy, które warto wiedzieć o pracy sezonowej na wakacje

Praca sezonowa od lat cieszy się ogromną popularnością wśród osób młodych, które chciałyby dorobić podczas okresu wakacyjnego. Należy jednak pamiętać o tym, że charakter tego typu pracy w ostatnim czasie dość mocno się zmienił. Wpływ miała na to oczywiście panująca nadal pandemia koronawirusa. Nie jest to oczywiście jednoznaczne z tym, że znalezienie sezonowej pracy na Mazurach będzie niemożliwe. Jest wręcz odwrotnie - pracy tymczasowej w miesiącach letnich jest naprawdę sporo i to w różnych branżach. W poniższym artykule przestawiamy 10 rzeczy, które warto wiedzieć o pracy sezonowej. Zapraszamy do lektury.

Co to jest praca sezonowa?

Praca sezonowa to rodzaj zajęcia, który wykonuje się wyłącznie w określonym czasie w roku. Do tej kategorii zaliczamy np. pracę przy zbiorze owoców, w gastronomii w miejscowościach turystycznych, pracę jako przewodnik turystyczny, kelner czy barman i wiele, wiele innych. Z racji swojej charakterystyki z pracy sezonowej najczęściej korzystają ludzie młodzi, którzy jeszcze się uczą i nie potrzebują stałego zatrudnienia. Jej ogromnym atutem są wysokie zarobki oraz nierzadko elastyczne godziny pracy. 

Najważniejsze zalety pracy sezonowej 

Atutów pracy sezonowej jest naprawdę mnóstwo. Co ważne, wiele osób poszukuje jej nie tylko w Polsce, ale również poza granicami naszego kraju. Jest to rewelacyjny sposób na podreperowanie domowego budżetu bądź zwiększenie oszczędności. Dla młodych ludzi jest to też świetna okazja na zdobycie niezbędnego doświadczenia zawodowego oraz rozwinięcie nowych umiejętności czy naukę języka obcego. Zdecydowana większość studentów wybiera właśnie pracę sezonową ze względu na fakt, iż nie chcą na stałe wiązać się tylko z jednym pracodawcą. 

Kelner, czyli wysokie zarobki 

Jedną z najchętniej wybieranych profesji w ramach pracy sezonowej jest posada kelnera lub kelnerki. Nie ma się co dziwić, gdyż osoby zajmujące to stanowisko otrzymują nie tylko wynagrodzenie podstawowe od swojego pracodawcy, ale również napiwki. W wielu przypadkach napiwki stanowią nawet większość całego przychodu danego pracownika, dlatego też posada kelnera wydaje się być świetnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na wysokich zarobkach. 

Kiedy pojawia się najwięcej ofert pracy sezonowej?

Z reguły zapotrzebowanie na pracowników sezonowych wzrasta już w okresie wiosennym. Wówczas największy popyt jest na prace u rolników związane ze zbiorami warzyw i owoców. Znacznie więcej pracowników w tym czasie potrzebują także kawiarnie, puby, restauracje i hotele. Mimo iż praca w gastronomii nie należy do najłatwiejszych i najprzyjemniejszych, to jest to okazja do zarobienia naprawdę sporych pieniędzy w stosunkowo krótkim czasie. Zwłaszcza, gdy przytrafią nam się klienci chętnie przekazujący sowite napiwki. 

Gdzie szukać ofert pracy sezonowej? Obecnie nie jest to trudne. Oferty pracy w Kaliszu znajdziesz na Aplikuj.pl. Internet jest zdecydowanie najlepszym miejscem na poszukiwanie tymczasowego zatrudnienia. Oczywiście, zgłaszając się do pracy, trzeba mieć koniecznie CV. 5 pomysłów na Twoje CV także bez trudu znajdziesz w internecie. 

Reklama

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Reklama

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - DreamBoat
ReklamaA2 - Domy na wodzie