ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Jakie krzesła będą odpowiednie do jadalni w stylu zen?

Pozostałe8 maja 2023, 8:01
Jakie krzesła będą odpowiednie do jadalni w stylu zen?

Chcesz wprowadzić do swojej jadalni atmosferę spokoju, relaksu i harmonii? Odkryj tajniki japońskiej filozofii zen i zainspiruj się jej wartościami, aby stworzyć przestrzeń, która będzie balsamem dla duszy. W tym artykule podpowiemy, jakie krzesła będą odpowiednie do jadalni w stylu zen, nawiązując m.in. do takich pojęć jak wabi-sabi, inyo czy feng shui. Pozwól sobie na chwilę kontemplacji i otwórz się na mądrość Wschodu, która uczyni Twoje wnętrze oazą spokoju.

Krzesła w duchu japandi – siła połączenia natury i prostoty

Jeśli interesujesz się wnętrzarstwem, zapewne nie umknął Ci absolutnie modny obecnie styl japandi będący eleganckim połączeniem japońskiej filozofii z nowoczesnym designem skandynawskim. Krzesła idealne do jadalni w tym stylu powinny łączyć prostotę formy z kolorami natury. Szukaj krzeseł o prostym kształcie i lekkiej konstrukcji, które nie przeciążą optycznie przestrzeni. Warto postawić na modele wykonane z jasnego drewna, a także dodać elementy w kolorach ziemi – brązach, beżach czy szarościach. Takie krzesła doskonale wpiszą się w estetykę zen, podkreślając jednocześnie Twoją indywidualność.

Krzesła w zgodzie z feng shui – ożyw swoją jadalnię energią chi

Feng shui to starożytna sztuka harmonizowania przestrzeni, która koncentruje się na równowadze energii chi. Przy wyborze krzeseł do jadalni w stylu zen, warto zastosować jej zasady, by stworzyć harmonijną, a równocześnie energetyzującą atmosferę. Wybierz krzesła o zaokrąglonych kształtach, które sprzyjają swobodnemu przepływowi energii. Unikaj ostrych kątów i ciężkich, masywnych konstrukcji, które mogą blokować przepływ chi. Kieruj się również zasadą pięciu żywiołów, dobierając materiały i kolory krzeseł tak, aby wprowadzić do swojej jadalni elementy drewna, ognia, ziemi, metalu i wody. W ten sposób zapewnisz harmonijną atmosferę i uczynisz swoją jadalnię miejscem pełnym życia.

Jakie krzesła będą odpowiednie do jadalni w stylu zen?

Stonowane wybarwienie, uroczo wygięta linia oparcia i przyjaźnie zaokrąglone brzegi siedziska – krzesła idealne do jadalni w stylu zen kupisz na: https://www.agatameble.pl/meble/stoly-stoliki-i-krzesla/krzesla

Inyo – równowaga kontrastów na Twoich krzesłach

Inyo to japoński odpowiednik chińskiego yin-yang, które symbolizuje dwie przeciwstawne, lecz uzupełniające się siły. Równowaga to kolejna istotna cecha wnętrz w stylu zen. Zastosuj to podejście, wybierając kontrastujące jasne i ciemne, wręcz czarne krzesła do swojej jadalni. Możesz też łączyć modele o różnej fakturze, np. z drewnianą ramą i miękkim obiciem.

Jakie krzesła będą odpowiednie do jadalni w stylu zen?

Choć modele tapicerowane z pozoru nie pasują do surowych wnętrz w stylu japońskim, te miękkie krzesła welurowe doskonale odpowiadają koncepcji inyo (yin-yang)

Wabi-sabi – krzesła doskonałe w swojej niedoskonałości

Japońskie pojęcie wabi-sabi docenia naturalne piękno wraz z wszelkimi niedoskonałościami. W sztuce wyposażania wnętrz oznacza to, że krzesła idealne do jadalni w stylu zen będą charakteryzowały się nieskomplikowaną konstrukcją, wykonaniem z naturalnych materiałów, zwłaszcza takich jak drewno, wiklina czy bambus. Wybierając krzesła, zwróć uwagę na szczegóły, które nadadzą im unikalnego charakteru – może to być nierówna faktura drewna, sęki i słoje czy widoczne ślady zużycia (nawet te stylizowane). Do jadalni zen świetnie sprawdzą się np. modele tapicerowane w stylu retro, które bez problemu posłużą również jako wygodne krzesła do salonu. Twoje wnętrza zyskają spokojną aurę, a Ty poczujesz relaks każdego dnia.

Jakie krzesła będą odpowiednie do jadalni w stylu zen?

Tapicerowane krzesło idealne do jadalni i salonu w stylu zen

Wybierając krzesła idealne do jadalni w stylu zen, pamiętaj o naturalnych materiałach, prostocie formy oraz harmonii kontrastów. Dzięki temu ta przestrzeń stanie się miejscem sprzyjającym relaksowi, w którym będzie można nabrać energii, czerpiąc z japońskiej mądrości.

ReklamaC1 - PGE Dystrybucja

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Perfect Plus Sprzątanie

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - HeydayBoats Moto-X
ReklamaA2 - Odysseya Yachts