ReklamaA1 - Sailing Machine

Jakie krzesło biurowe wybrać?

Pozostałe9 lutego 2021, 8:41
Jakie krzesło biurowe wybrać?

Wybór krzesła do pracy w biurze jest bardzo ważna. Powinno być to krzesło, które nie tylko dobrze wygląda, ale jest przede wszystkim wygodne i odpowiednie dla naszego ciała i postawy. Nawet najładniejsze krzesło jeśli jest niewygodne będzie utrudniało pracę, zamiast ją ułatwiać, a w dalszej części użytkowania może mieć ogromny wpływ na zdrowie. Dlatego warto wybrać dobrze krzesło biurowe. Jak to zrobić? Podpowiadamy poniżej.

Krzesło biurowe - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jak wybrać dobre krzesło biurowe?

Krzesło biurowe - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Decyzja o tym jakie krzesło biurowe wybrać jest kluczowa dla wszystkich osób, które pracują przed komputerem lub przy biurku: nie ma znaczenia czy z domu, czy z biura. Na rynku jest wiele sklepów, który oferuje krzesła biurowe - jednym z częstszych wyborów internautów jest ta strona: https://www.ajprodukty.pl/meble-biurowe/krzesla-biurowe/6205400.wf. Przy wyborze krzesła należy zwrócić kilka aspektów. Po pierwsze trzeba odpowiedzieć na pytanie ile czasu dziennie będzie się na tym krześle siedziało. Po drugie: należy zwrócić uwagę na funkcje ergonomiczne mebla. Po trzecie: należy sprawdzić, usiąść na krześle i upewnić się, że ruch jaki wykonuje jest funkcjonalny dla naszej pracy. Kolejną rzeczą, na której należy się skupić jest wybór innych możliwości i elementów, które ewentualnie można dokupić, żeby ulepszyć krzesło. Na samym końcu należy zwrócić uwagę na wygląd krzesła, jego kolor i kształt oraz projekt.

Jak wybrać dobre krzesło biurowe?

Poniżej podpowiemy jakie krzesło biurowe wybrać do pracy.  Prawda jest taka, że im więcej godzin spędza się na pracy na krześle, tym lepsze powinno być. Najprostsze modele będą wystarczające dla osób, które pracują przed komputerem 4 godziny. Są osoby, które pracują 8, 12 i 24 godziny - przy tym ostatnim krześle wybór powinien paść na maksymalnie wygodne krzesło z możliwością kontroli. 

Nowe krzesło powinno odpowiednio wspierać całe ciało. Dlatego też powinno być dopasowane do wzrostu, wagi i proporcji. użytkownika, albo mieć możliwość regulacji tych kwestii. W nowoczesnych krzesłach można regulować siedzisko, wysokość oparcia, głębokość siedzisk,  kąt siedzenia. Stopy przy pracy powinny opierać się swobodnie na podłodze, a łokcie przy pracy na komputerze powinny być zgięte pod kątem 90 stopni. Jeśli siedzimy długo dobrze jeśli materiał, z którego jest wykonane krzesło oddycha lub ma siatkę, która daje przewiew plecom. Dobrze jeśli krzesło będzie miało zagłówek, który da się tak wyregulować, że będzie dosiegał do wysokości szyi. 

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - system czarterów