ReklamaA1 - Gertis

Jarmarki Wielkanocne na Mazurach. Gdzie będą się odbywały?

Jarmarki Wielkanocne na Mazurach. Gdzie będą się odbywały?
 fot. UM Kętrzyn/facebook

Pomału spływają informacje od miast na Mazurach, które będą organizowały jarmarki wielkanocne na swoim terenie. Na razie podajemy te lokalizacje, które zostały już potwierdzone oficjalnie. Artykuł będzie aktualizowany, jeśli dojdą do nas nowe informacje.

Jarmarki wielkanocne to tradycyjne wydarzenie, które odbywa się w wielu miastach Polski przed świętami Wielkanocy. Na jarmarkach można kupić rękodzieło, ozdoby, koszyki, pisanki, ciasta i wiele innych produktów związanych z tym świętem. Jarmark wielkanocny to także okazja do poznania kultury i zwyczajów Mazur. Można obejrzeć występy folklorystyczne, warsztaty, konkursy i zabawy dla dzieci.

Jarmark wielkanocny to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi, a także na przygotowanie się do świętowania Wielkanocy w domu.

W tym artykule przedstawiamy informacje o miastach na Mazurach, które zdecydowały się zorganizować jarmarki wielkanocne.
 

Ryn

Miasto Ryn na Mazurach zaprasza na Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się 16 marca na Targowisku Miejskim w tym mazurskim mieście.
 

Piskie Wytwory na Wielkanoc

Kiermasz naturalnych produktów i zdrowego jedzenia - Piskie Wytwory na Wielkanoc - po raz kolejny otwiera się na lokalnych twórców rękodzieła. Każda edycja kiermaszu wzbudza ogromne zainteresowanie, co pokazuje, że wmieście jest dużo utalentowanych i kreatywnych ludzi, którzy zasługują na swoją przestrzeń.

Piskie Wytwory na Święta, to kiermasz, na którym będzie można kupić i obejrzeć lokalne rękodzieło, naturalne dekoracje i domowe jedzenie. Na miejscu pysznie i zdrowo zjesz, posłuchasz muzyki na żywo, a Twoje dzieci będą mogły spędzić miło czas.

Miasto zaprasza rękodzielników, rzemieślników, artystów, koła gospodyń wiejskich i twórców pysznego jedzenia oraz przetworów do zgłaszania się jako wystawca.

Kiermasz odbędzie się 17 marca 2024 r. (niedziela) na Placu Daszyńskiego w Piszu, w godzinach od 11.00 – 14.00.
 

Kętrzyn

23 i 24 marca w Kętrzynie będzie można poczuć klimat Wielkanocy i znaleźć to, co niezbędne do przygotowania domu i stołu na święta. Stoiska czynne będą od godz. 10:00 do 16:00 na Placu M.J. Piłsudskiego.
 

Gołdap

24 marca br., Dom Kultury w Gołdapi zaprasza na Kiermasz Wielkanocny „Jajeczko z rzeżuszką”.

W programie wystawcy ozdób wielkanocnych, wyrobów świątecznych i rękodzieła, występy: Gołdapskiego Uniwersytetu Trzeciego wieku, uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczny Dom” wraz z Domem dla dzieci i młodzieży „Tacy Sami” oraz uczestników pracowni Domu Kultury, a także atrakcje dla dzieci.

Podczas Kiermaszu Wielkanocnego prowadzona będzie zbiórka na Śniadanie Wielkanocne dla Domu dzieci i młodzieży „Tacy Sami”.
 

Olecko

W niedzielę (24 marca) o godz. 12:00 Olecko na Mazurach zaprasza wszystkich na Plac Wolności do centrum miasta na Jarmark Wielkanocny.

Na jarmarcznych stoiskach, będzie można kupić: miody, tradycyjne wędliny, sery, pieczywo, wyroby rękodzielnicze oraz ozdoby wielkanocne szyte z tkanin. Dekoracje szydełkowane, wianki stroiki wielkanocne, pisanki, koszyczki czy palemki.

Jarmark Wielkanocny daje możliwość handlu lokalnym rzemieślnikom, Kołom Gospodyń Wiejskich i Miejskich oraz wytwórcom. To idealna okazja do wejścia w przedświąteczny klimat Wielkanocy.
 

Mrągowo

W dniu 23 marca (sobota) przy Mrągowskim Centrum Kultury ponownie stanie Jarmark Wielkanocny. Będzie to jednocześnie wspaniała okazja do zakupu wyrobów rękodzielniczych i spędzenia czasu w miłym, rodzinnym gronie.

Na straganach nie zabraknie oryginalnych wyrobów z Wilna: chleba wileńskiego, wyrobów rękodzieła ludowego, kaziukowych serc, a zwłaszcza palm wileńskich - małych dzieł sztuki wyczarowanych sprawnymi rękami mistrzyń, wyplatanych z suszonego kolorowego zielska.

Dla dzieci przygotowujemy warsztaty, gry oraz zabawy. Na scenie zaprezentowany zostanie program artystyczny przedstawiający różnorodność kulturową.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Tło Dla Mew