ReklamaA1 - Przystań Nautica

Jeden z najlepszych campingów w Polsce znajduje się na Mazurach

Bieżące27 grudnia 2020, 9:57Komentarzy: 1
Jeden z najlepszych campingów w Polsce znajduje się na Mazurach
 fot. UM Węgorzewo

Położony nad jeziorem Święcajty, camping Rusałka zdobył trzecie miejsce w tegorocznej edycji konkursu na najlepszy camping w Polsce. "Mister Camping 2020" jest organizowany przez PFCC we współpracy z Departamentem Turystyki Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Polską Organizacją Turystyczną.

W ramach konkursu oceniane było wiele czynników, m in. zagospodarowanie i wyposażenie campingu, stan techniczny, czystość i estetyka obiektu, usługi świadczone na campingu oraz jakość obsługi turystów. Tym razem ze względu na sytuację epidemiologiczną zrezygnowano z oficjalnej gali na której wyróżnione są Campingi w Polsce.

Najlepsze campingi, będące laureatami konkursu, są rekomendowane i promowane przez PFCC w wydawnictwach turystycznych oraz stronie internetowej federacji prowadzonej w 16 wersjach językowych.

Głównym walorem campingu Rusałka jest położenie nad jeziorem Święcajty. W połączeniu z długą linią brzegową, czystą wodą oraz otaczającym go lasem zapewnia dobre warunki do uprawiania żeglarstwa, wycieczek pieszych i rowerowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu.

Na campingu do dyspozycji gości jest m.in.: 96 miejsc w domkach campingowych (2 pokoje 2 osobowe, łazienka, mały aneks kuchenny), 112 podłączeń caravaningowych, 200 miejsc na polu namiotowym, sanitariaty (wc + prysznic + umywalka), restauracja i sklep spożywczy.

Camping jest stałym uczestnikiem konkursu Mister Camping. W latach 2006 - 2009 oraz 2011 - 2019 również zajmował trzecie miejsce.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 52

 • 41
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 3
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 3
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 3
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 2
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Mazurolandia

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Mazurska Jagnięcina