ReklamaA1 - Sailing Machine

Kajakiem z Mazur do Gdańska

Bieżące28 lipca 2020, 7:02Komentarzy: 1
Kajakiem z Mazur do Gdańska

Nowa inicjatywa ełczanina Marka Radlińskiego i giżycczanina Szymona Andruszkiewicza zakłada spływ kajakiem z Giżycka do Gdańska. Trasa wynosi ok. 700 km. Głównym celem wyprawy jest zbiórka pieniędzy na leczenie sześcioletniego Igorka Kamińskiego. Start odbył się 25 lipca.

Ełczanin Marek Radliński z giżycczaninem Szymonem Andruszkiewiczem w zeszłym roku, w ramach projektu „Mazury na Szczyt”, zdobyli Elbrus. Już w drodze powrotnej z Rosji planowali następną wyprawę. Tym razem postanowili popłynąć kajakami z Krainy Wielkich Jezior do Gdańska.

Tegoroczna wyprawa pod nazwą „Mazury na Szerokie Wody” łączy piękno podróżowania z pomocą Igorkowi Kamińskiemu. Sześciolatek cierpi na rzadką chorobę. Jest bardzo dzielnym człowiekiem, który dzięki wytrwałości i kosztownej rehabilitacji robi ogromne postępy.

Do ekipy dołączył gdańszczanin Piotr Augustyn – zdobywca Elbrusu, fotograf i bloger. Wiele podróży zrealizował rowerem. Odwiedził w ten sposób między innymi Azau – miejscowość u podnóża Elbrusu, gdzie zostawił rower i wszedł na wierzchołek najwyższej góry Europy.

Do przepłynięcia mają około 700 km. Przez mazurskie jeziora, Pisę, Narew, Wisłę do Gdańska. Rejs powinien potrwać 14 dni.

Wyprawę wspierają m.in. miasto Ełk, Giżycko.

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 5
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - system czarterów