ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Kanałem Łuczańskim popłynie w tym sezonie tylko Biała Flota

Kanałem Łuczańskim popłynie w tym sezonie tylko Biała Flota
 fot. mazury24.eu

Rozpoczął się remont Kanału Łuczańskiego (Giżyckiego), który praktycznie wyłączy ten akwen z żeglugi w najbliższym sezonie turystycznym. Jednak niektóre jednostki będą mogły nadal nim pływać. Wynika to z harmonogramu otwierania mostu obrotowego w Giżycku.

Trwa remont Kanału Łuczańskiego. Łączy on jezioro Niegocin z Kisajnem i w sezonie turystycznym z reguły panuje tu spory tłok jednostek pływających. Jednak ruch wodny na Kanale Łuczańskim (Giżyckim) będzie w tym sezonie niedozwolony z powodu remontu. To oznacza, że żeglarze czy motorowodniacy nie będą mogli kanałem dopłynąć do Giżycka.

Jednak ten zakaz nie będzie dotyczył wszystkich jednostek. Z zakazu ruchu wodnego wyłączone będą statki Białej Floty. Żeby jednostki mogły swobodnie przepływać, należy otwierać most obrotowy.

Ustalano już, że od 1 kwietnia będzie on otwierany trzy razy dziennie po 20 minut o 10.35, 13.35 i 17.35 i tylko dla jednostek tzw. białej floty, czyli dla Żeglugi Mazurskiej i statków powyżej 20 m długości i 5 m szerokości.

Największa intensyfikacja robót na Kanale Łuczańskim przewidziana jest na wczesną wiosnę, jeszcze przed rozpoczęciem sezonu turystycznego.

Żeglarze będą w tym okresie musieli korzystać z alternatywnej drogi, czyli tzw. Starego Kanału, który tworzą kanał Niegociński prowadzący z jeziora Niegocin na Tajty i dalej kanałem Piękna Góra na Kisajno.

- To bardzo ciekawy projekt pod względem hydrotechnicznym. Wszystkie roboty będziemy realizować z wody. Dlatego największym wyzwaniem będzie zarządzanie pracą naszego sprzętu pływającego oraz jego transport na platformach pod mostami o ograniczonej wysokości. Z uwagi na zabytkowy most obrotowy prace będą prowadzone pod nadzorem konserwatorskim - zapowiada Piotr Siemaszko, Dyrektor Oddziału Hydrotechniki, Korporacja Budowlana Doraco.

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

 • 6
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 2
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Marina Bajana

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Apartamenty Ruciane Nida
ReklamaA2 - Odysseya Yachts