ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Kętrzyn wdraża program pomocy dla przedsiębiorców

Bieżące6 kwietnia 2020, 8:55
Kętrzyn wdraża program pomocy dla przedsiębiorców

Od 7 kwietnia br. przedsiębiorcy z terenu miasta Kętrzyn mogą składać już wnioski o wsparcie w związku z trudną sytuacją gospodarczą. Władze miasta opracowały specjalny program pomocowy w związku z epidemią SARS-COV-2.

- Czas epidemii to także czas kryzysu gospodarczego. Opracowaliśmy zatem pakiet pomocy dla biznesu – mówi Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna. – Dotyczy on na razie drugiego kwartału 2020 roku.

Program oferuje najemcom lokali miejskich, w których prowadzona jest działalność gospodarcza wsparcie poprzez: czasowe obniżenie czynszu (do 50%), odroczenie płatności czynszu (do 6 m-cy), rozłożenie należności na raty lub umorzenie czynszu w szczególnych przypadkach.

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na terenie miasta mogą liczyć na odroczenie terminu płatności podatku od nieruchomości oraz podatku od środków transportu.

Burmistrz miasta zaznacza, że każda decyzja będzie podejmowana indywidualnie i na wniosek przedsiębiorcy. Wnioski i wszelkie szczegóły będą dostępne od 7 kwietnia na stronie internetowej miasta.

- Dodatkowo w sprawie ulg dla określonych grup przedsiębiorców (np. hotelarzy czy restauratorów) w tej sprawie będzie musiała podjąć Rada Miasta. I tu nie będzie konieczny wniosek przedsiębiorcy – mówi burmistrz Kętrzyna.

Władze miasta podjęły również decyzję o dalszym zawieszeniu strefy płatnego parkowania do odwołania i skierowaniu wniosku do Rady Miejskiej ws. zawieszenia opłat w żłobkach na czas stanu epidemii.

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Nowy Harsz