Reklama

Kiedy na Mazurach piwo leje się strumieniami!

Wydarzenia i imprezyfestiwale15 listopada 2021, 18:20Komentarzy: 1
Kiedy na Mazurach piwo leje się strumieniami!
Tak podawano ten szlachetny trunek podczas Mazurskiego Święta Piwa fot. mazury24.eu

Nie, to nie niemiecki Oktoberfest, choć stroje gości mogły na to wskazywać. To Mazurskie Święto Piwa – impreza z długą już tradycją i trzeba przyznać, że naprawdę z gwarancją wspaniałej zabawy. Byliśmy obecni na tym wydarzeniu w Hotelu Ognisty Ptak i potwierdzamy – warto było się wybrać na piwną imprezę na Mazury.

W sobotę (13.11.2021 r.) w porcie i hotelu Ognisty Ptak w Ogonkach, odbyło się VIII Mazurskie Święto Piwa. Impreza przyciągnęła nie tylko miłośników tego złotego trunku, ale także wiele osób spragnionych po prostu dobrej zabawy.

Na Mazurach jesienią i zimą nic się nie dzieje? To nieprawda. Warto poszukać ciekawych wydarzeń, choćby w naszym „kompasie imprez”. Na pewno znajdziecie coś dla siebie, a każda okazja by odwiedzić Mazury jest dobra, więc…warto.

Mazurskie Święto Piwa w Hotelu Ognisty Ptak w Ogonkach to wyśmienita biesiada przy stołach i znakomita zabawa na parkiecie. Doskonałe trunki, grillowane przysmaki, konkurs na najlepszy strój bawarski i hulańce przy skocznej muzyce.

Podczas każdego tego rodzaju spotkań Tawerna Albatros zawsze zapełnia się po brzegi, tętniła żywiołową muzyką i świetną zabawą.

Kucharze, którzy na co dzień dbają o podniebienia gości Hotelu Ognisty Ptak, serwują m. in. grillowane przysmaki, żur i grochówkę, żeberka na kapuście i dania kuchni mazurskiej. Suto zastawione stoły kuszą zapachami.

Kufle wypełnione piwem po brzegi, głośne śpiewy przy akompaniamencie akordeonu, a potem taneczna zabawa na parkiecie i konkursy (wśród nich konkurs na najlepszy strój bawarski i picie piwa na czas) z atrakcyjnymi nagrodami.

Wśród menu między innymi grillowe przysmaki: żur staropolski, grochówka z wkładką czy kwaśnica, karczek z grilla, kiełbaski i kaszanka z rusztu, żeberka na kapuście, dania kuchni mazurskiej, sałatki, smalec domowego wyrobu, ogórki kiszone, bufet słodki i wiele innych specjałów.

Zobaczcie naszą obszerną galerię zdjęć z tego wydarzenia.

ReklamaC1 - Ognisty Ptak - wiosna lato 2022

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

 • 6
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 3
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Boyen Water Park

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaB2 - HeydayBoats
ReklamaA2 - Stranda Wiosna Lato