ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Kolejna atrakcja turystyczna w Kętrzynie

BieżąceHistoria29 września 2020, 13:47
Kolejna atrakcja turystyczna w Kętrzynie
 fot. UM Kętrzyn

Słynna baszta, która przez lata była niedostępna dla zwiedzających, została oficjalnie otwarta po remoncie. Nieopodal kętrzyńskiego zamku, w samym centrum Kętrzyna dokonał tego burmistrz Kętrzyna Ryszard Niedziółka wraz z dyrektor Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego Martą Wojciechowską.

Dziś wyremontowana, jedyna w całości zachowana średniowieczna baszta, wchodzi w skład umocnień dawnego Kętrzyna. Obiekt został oficjalnie udostępniony mieszkańcom, turystom oraz wszystkim miłośnikom historii.

Można w niej zobaczyć elementy historii naszych ziem, a także aktywnie włączyć się w zabawę z historią pod okiem instruktorów. Oferta zwiedzania skierowana będzie zarówno do grup zorganizowanych jak i pojedynczych osób.

Kolejna atrakcja turystyczna w Kętrzynie

-Cieszę się, że nasi mieszkańcy, uczniowie kętrzyńskich szkół oraz turyści będą mogli w pełni podziwiać walory tego miejsca. Miejsca, w którym odbywać będziemy żywą lekcję historii – mówi Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna. - Przed nami jeszcze wiele pracy, mury które widzimy obok chyla się ku upadkowi, musimy pilnie się tym zając, a także krużganki na zamkowym dziedzińcu - musimy je odrestaurować. 

W związku z udostępnioną ekspozycją „W kuchni średniowiecznej” podczas otwarcia kętrzyńskiej baszty odbywały się pokazy średniowiecznej kuchni przygotowane przez Pawła Szymańskiego (Garncarnia), który od wielu lat jest stałym uczestnikiem kętrzyńskich Jarmarków Średniowiecznych.

Oprowadzanie po wystawie i opowieści o kuchni w średniowieczu przygotowała dr Alicja Dobrosielska.

Kolejna atrakcja turystyczna w Kętrzynie

W sprawie zwiedzania baszty i udziału grup zorganizowanych należy kontaktować się z Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego celem umówienia dogodnego terminu.

Na podstawie informacji UM Kętrzyn

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Nowy Harsz