ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Kolejna inwestycja drogowa na Mazurach

Inwestycje19 grudnia 2019, 9:47Komentarzy: 1
Kolejna inwestycja drogowa na Mazurach
 fot. GDDKiA Olsztyn

Wojewoda warmińsko-mazurski wydał zezwolenie ws. budowy 5-km odcinka drogi ekspresowej S5 Ornowo - Wirwajdy. Pozwoli to, wyłonionemu w przetargu wykonawcy, rozpocząć roboty budowlane.

Jak poinformował w środę rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie Karol Głębocki, otwarcie ofert w przetargu na budowę nastąpi wkrótce.

Wyłoniony w przetargu wykonawca wybuduje 5-kilometrowy odcinek S5, węzeł Ostróda Zachód, cztery wiadukty oraz dwa przejścia dla dużych zwierząt. Inwestycja będzie realizowana w systemie "Projektuj i buduj". Realizacja inwestycji planowana jest na lata 2020-2023.

Kolejna inwestycja drogowa na Mazurach

Budowa odcinka drogi ekspresowej S5 Ornowo - Wirwajdy jest kontynuacją obwodnicy Ostródy w ciągu drogi krajowej nr 16, która stanie się częścią drogi ekspresowej S5 na odcinku Grudziądz - Ostróda. Jednocześnie stanowi pierwszy etap budowy drogi ekspresowej S5 na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Dzięki tej inwestycji mieszkańcy Warmii i Mazur uzyskają ekspresowe połączenie autostrady A1 z drogą ekspresową S7. Droga ekspresowa S5 w tym roku połączyła już Poznań z Wrocławiem, a w 2022 roku będzie można przejechać nią od autostrady A1 w okolicy Grudziądza do A8 na obwodnicy Wrocławia.

W końcowym etapie połączy się z drogą ekspresową S7 pod Ostródą, a w dalszej perspektywie poprzez S51, S16, S61 i z wykorzystaniem planowanej S10 utworzy dodatkowy ciąg dróg ekspresowych w północnej Polsce na linii wschód - zachód.

źródło: GDDKiA Olsztyn

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Tło Dla Mew