ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Kolejna inwestycja drogowa na Mazurach będzie realizowana

BieżąceInwestycje13 października 2023, 12:51
Kolejna inwestycja drogowa na Mazurach będzie realizowana
 fot. GDDKiA w Olsztynie.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała w czwartek umowę z wykonawcą na remont 12-kilometrowego odcinka DK 65 z Nowej Wsi Ełckiej do granicy województwa warmińsko-mazurskiego w kierunku Grajewa.

W ramach rozbudowy drogi o długości 12,4 km wykonana zostanie nowa konstrukcja nawierzchni o szerokości 8 m. Przebudowanych będzie szesnaście skrzyżowań. Powstaną chodniki o długości około 11 km oraz dziesięć zatok autobusowych. Powstanie ciąg pieszo-rowerowy o długości ponad 2,5 km. Przebudowanych zostanie również dziewięć przepustów oraz most.

Kolejna inwestycja drogowa na Mazurach będzie realizowana

Drogę wykona firma Unibep za 128,4 mln zł. Na realizację inwestycji ma 18 miesięcy.

- Za tę kwotę chcemy gruntownie przebudować drogę, poszerzyć ją do 8 metrów. To także cała infrastruktura towarzysząca, przebudowa skrzyżowań czy ciągi pieszo-rowerowe - powiedział dyrektor olsztyńskiego oddziału GDDKiA Mirosław Nicewicz.

GDDKiA poinformowała, że głównym celem planowanej inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, warunków komunikacyjnych oraz dostosowanie parametrów drogi do przenoszenia obciążeń 11,5 ton na oś. "Poprawa geometrii drogi i jej równości przyczyni się do zwiększenia komfortu jazdy podróżujących" - podała w komunikacie GDDKiA.

Województwo warmińsko-mazurskie jest dziś jednym wielkim placem budowy. Dzisiejszy rząd nadrabia wieloletnie zaległości. Modernizacja drogi nr 65 to jedna z większych tego typu inwestycji w kraju. To przebudowa drogi, z której korzysta lokalna społeczność - powiedział doradca ministra infrastruktury Paweł Czemiel.

Do tej pory wybudowano już obwodnice Gołdapi, Olecka i Ełku oraz rozbudowano odcinek Gołdap - Kowale Oleckie. W kwietniu tego roku zakończono rozbudowę odcinka DK65 w Ełku, obejmującego ulice Przemysłową i Grajewską. Ku końcowi zmierza rozbudowa odcinka od drogowego przejścia granicznego Gołdap do początku obwodnicy Gołdapi. Trwają tam obecnie prace odbiorowe.

- W maju br. podpisaliśmy umowę na projekt i budowę obwodnicy Gąsek (realizowanej w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic), a w czerwcu na rozbudowę odcinka Kowale Oleckie – Olecko. Na podpisanie umowy czeka jeszcze odcinek Gąski – Ełk. Dla ostatniego odcinka DK65, Olecko – Gąski powtarzamy przetarg na rozbudowę. Poprzednie postępowanie zostało unieważnione, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższyła kwotę, którą zamierzaliśmy przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Po zrealizowaniu tych wszystkich prac poprawimy warunki i bezpieczeństwo ruchu na całym odcinku DK65 w województwie warmińsko-mazurskim – zapewnia GDDKiA w Olsztynie.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Tło Dla Mew