Reklama

Kolejne patrole policyjne na mazurskich jeziorach

Bieżące19 lipca 2021, 6:57Komentarzy: 1
Kolejne patrole policyjne na mazurskich jeziorach

Kolejne patrole wodne zadbają o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów wypoczywających na terenie powiatu piskiego. Tym razem policyjna łódź będzie pływała po jeziorach na terenie miasta i gminy Orzysz. To efekt porozumienia Komendanta Powiatowego Policji w Piszu i Burmistrza Orzysza w sprawie współpracy na rzecz szeroko rozumianego bezpieczeństwa na wodzie i zapobiegania utonięciom.

Sezon wakacyjny w pełni. Pogoda sprzyja wypoczynkowi na wodzie i nad wodą. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów korzystających z uroków relaksu nad akwenami w powiecie piskim czuwają m.in. policyjni wodniacy. Do tej pory pływali po jeziorach w gminie Pisz i w gminie Ruciane – Nidzie.

Trzecia policyjna łódź zwodowana została właśnie na jeziorze Orzysz. Od 16.07.2021 r. policyjni wodniacy będą systematycznie pełnili tam służby. Będą pływali także po innych jeziorach w gminie Orzysz.

Jest to efekt rozmów prowadzonych przez Komendanta Powiatowego Policji w Piszu, mł. insp. Marcina Kubasa z Burmistrzem Orzysza, Zbigniewem Włodkowskim na rzecz szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

W ciągu kilku ostatnich lat systematycznie wzrasta liczba turystów wypoczywających na terenie powiatu piskiego. Wiele osób wybiera właśnie Orzysz i okolice. Stąd decyzja o dyslokowaniu policyjnych patroli wodnych na tym właśnie terenie. Funkcjonariusze będą też pełnili służby z przedstawicielami innych podmiotów odpowiadających za bezpieczeństwo na wodzie. Takie patrole mają na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców i turystów wypoczywających nad orzyskimi jeziorami, a co najważniejsze zapobieganie utonięciom, których liczba niestety systematycznie rośnie w skali kraju.

Policyjni wodniacy będą kontrolowali zarówno strzeżone kąpieliska, jak i tzw. dzikie plaże, gdzie będą reagowali na wszelkie niebezpieczne zachowania. Funkcjonariusze będą też sprawdzali stan trzeźwości osób pływających różnymi obiektami. Jeśli zajdzie taka konieczność będą wyciągali konsekwencje wobec osób naruszających przepisy prawa. Wszystko po to, by zapobiec tragediom na wodzie.

ReklamaC1 - SkiMazury

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Reklama

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - DreamBoat
ReklamaA2 - Tło Dla Mew