ReklamaA1 - Inwestycja Nove Rydzewo

Kolejne spotkanie w sprawie obwodnicy Szczytna na Mazurach

BieżąceInwestycje10 maja 2022, 6:10
Kolejne spotkanie w sprawie obwodnicy Szczytna na Mazurach
 fot. mazury24.eu

19 maja (czwartek) o godzinie 16 rozpocznie się kolejne spotkanie informacyjne dotyczące budowy obwodnicy Szczytna w ciągu dróg krajowych nr 53, 57 i 58. Odbędzie się ono w budynku Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie przy ulicy Polskiej 12.

Będą rozmawiali o obwodnicy Szczytna

Celem spotkania będzie poinformowanie lokalnej społeczności oraz wszystkich zainteresowanych o planowanej inwestycji oraz zebranie opinii dotyczących proponowanych wariantach przebiegu obwodnicy.

Program spotkania obejmuje: prezentację projektu, przedstawienie projektowanych wariantów przebiegu obwodnicy, omówienie zagadnień związanych z ochroną środowiska, odpowiedzi na pytania.

Zainteresowani mieszkańcy mogą przed spotkaniem zapoznać się z inwestycją, korzystając z materiałów informacyjnych dostępnych w formie elektronicznej na stronie internetowej: http://obwodnicaszczytna.pl.

 Na mocy decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (uzyskanie planowane jest na przełomie 2026 i 2027 r.) i po uzyskaniu przez nią ostateczności, nieruchomości zajęte pod pas drogowy staną się z mocy prawa własnością Skarbu Państwa. Dotychczasowym właścicielom przysługuje odszkodowanie za zajętą nieruchomość lub jej część.

Kolejne spotkanie w sprawie obwodnicy Szczytna na Mazurach

Postępowanie w sprawie wypłaty odszkodowania jest wszczynane przez właściwego miejscowo wojewodę z urzędu, co oznacza, że właściciele nieruchomości nie muszą czynić żadnych dodatkowych starań, aby otrzymać odszkodowanie. Decyzję ustalającą wysokość odszkodowania wydaje wojewoda w oparciu o operat szacunkowy opracowany przez uprawnionego rzeczoznawcę majątkowego, powołanego przez wojewodę.

Program budowy 100 obwodnic  

W ramach rządowego Programu powstanie 100 obwodnic na sieci dróg krajowych o łącznej długości ok. 830 km, z czego pięć w województwie warmińsko-mazurskim. Będą to obwodnice Pisza, Smolajn, Gąsek, Szczytna oraz Olsztyna i Dywit. Powstaną trasy o wysokich parametrach technicznych, dostosowane do przenoszenia obciążenia 11,5 t/oś. W ramach tych inwestycji powstaną też urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD), w tym oświetlenie spełniające wytyczne prawidłowego oświetlenia przejść dla pieszych.

ReklamaC1 - Quicksilver 2021

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Perła Mazur

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Stranda Wiosna Lato