ReklamaA1 - Ognisty Ptak Dzień Kobiet

Kolejny rok bez Mazury Air Show

Wydarzenia i imprezypokazy12 czerwca 2021, 8:30Komentarzy: 1
Kolejny rok bez Mazury Air Show
 fot. mazury24.eu

Chociaż była już planowana na ten rok, to jednak organizatorzy nie zdecydowali się ostatecznie na organizację imprezy. Powód? Ten sam co przed rokiem – pandemia COVID-19. Tak więc i w tym roku nie zobaczymy jednej z największych imprez lotniczych na Mazurach.

Już w ubiegłym roku, z powodu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, nie odbyła się 22. edycja pokazów Mazury Air Show w Giżycku. W minionych latach to wydarzenie nad jeziorem Niegocin przyciągała tłumy turystów.

Jak przekazał w komunikacie Stanisław Tołwiński z Aeroklubu Krainy Jezior, decyzję o odwołaniu ubiegłorocznej edycji pokazów lotniczych w Giżycku podjęto ze względu na regulacje prawno-sanitarne związane z pandemią, bezpieczeństwo zdrowotne widzów, pilotów i wolontariuszy, a także z powodu zapowiedzianego braku możliwości uzyskania pozytywnej opinii sanepidu dla „Mazury AirShow 2020” jako imprezy masowej.

Wiele jednak wskazywało na to, że w 2021 r. nad Giżyckiem znów zaryczą silniki samolotów różnego typu. W 2021 r. organizatorzy planowali, że ta popularna wśród mieszkańców i turystów impreza ma się odbyć. Wskazano nawet termin: 7-8 sierpnia 2021 r.

Niestety, jedno z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych giżyckich wydarzeń musi zostać ponownie odwołane ze względu na epidemię koronawirusa.

To kolejny rok bez tej imprezy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wszystko wróci do normy i przeżyjemy prawdziwie odlotowe wydarzenie.

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 3
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaB2 - HeydayBoats Moto-X
ReklamaA2 - Tło Dla Mew