ReklamaA1 - Sztynort Szanty Festiwal

Kompletnie pijany sternik wpłynął do portu w Kietlicach

Bieżące29 lipca 2022, 6:05Komentarzy: 3
Kompletnie pijany sternik wpłynął do portu w Kietlicach
Zdjęcie poglądowe fot. mazury24.eu

Policjanci z węgorzewskiej komendy otrzymali zgłoszenie, że do portu ma wpłynąć łódź żaglowa, której sternik jest najprawdopodobniej nietrzeźwy. Funkcjonariusze ustalili, że za sterami tej żaglówki stał 52-letni mieszkaniec Warszawy. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

W środę przed godz. 17.00 funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym sterniku, który ma wpłynąć do portu w Kietlicach.

Na miejscu funkcjonariusze zauważyli opisaną łódź żaglową. Kiedy jednostka pływająca zacumowała do portu sprawdzili stan trzeźwości sternika.

Okazało się, że informacje otrzymane od zgłaszającego potwierdziły się. 52-letni mieszkaniec Warszawy miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

- Przebywając na obszarze wodnym musimy pamiętać o tym, że jego zarządca oczekuje od nas postępowania zgodnego z regulaminem. Jeśli nasze zachowanie wyraźnie wskazuje, że jesteśmy pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego, nie powinno nas zdziwić, jeśli nie zostaniemy wpuszczeni na teren albo zostaniemy poproszeni o jego opuszczenie. Jeżeli nie zastosujemy się do polecenia, to będzie to równoznaczne z popełnieniem wykroczenia sankcjonowanego karą grzywny – informują policjanci z Węgorzewa.

Pływanie łodzią motorową w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi teraz mężczyźnie kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Kara grzywny zostanie również nałożona na tego, kto będąc w stanie po użyciu alkoholu, nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi w ruchu lądowym statek lub inny obiekt pływający, niebędący pojazdem mechanicznym.

Na podstawie informacji KPP Węgorzewo.

ReklamaC1 - PGE

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 18

 • 6
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 2
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 2
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 4
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 2
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Marshalle

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - PTTK Wilkasy
ReklamaA2 - Nautica