ReklamaA1 - port 69

Koniec akcji poszukiwawczej. Odnaleziono ciało zaginionego milionera

Bieżące22 sierpnia 2019, 12:17
Jezioro Kisajno (zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu)
Jezioro Kisajno (zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu)  fot. Mazury24

W czwartek rano (22 sierpnia) płetwonurkowie odnaleźli ciało poszukiwanego Piotra Woźniaka-Staraka. Producent filmowy miał wypaść z motorówki w niedzielę we wczesnych godzinach porannych na jeziorze Kisajno, niedaleko rodzinnej posiadłości w miejscowości Fuleda (powiat giżycki). 

Piotr Woźniak-Starak, znany producent filmowy, jeden z najbogatszych Polaków, zaginął w niedzielę (18 sierpnia) we czesnych godzinach porannych na jeziorze Kisajno. Wszystko wskazuje na to, że wypadł z motorówki, którą płynął z 27-letnią mieszkanką Łodzi. 

Według policji, z soboty na niedzielę przed godz. 4.00 nad ranem odebrano zgłoszenie, że po jeziorze Kisajno pływa motorówka i może zakłócać spoczynek żeglarzy. Funkcjonariusze i ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odnaleźli na miejscu dryfującą łódź motorową, na pokładzie której nikogo nie było. Silnik nie pracował, być może skończyło się paliwo.

W ocenie policjantów, rzeczy pozostawione na motorówce wskazywały, że mogły nią płynąć dwie osoby. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania, w trakcie których znaleziono na brzegu jeziora jedną z tych osób - 27-letnią mieszkankę Łodzi. 

Policja wskazywała, że z relacji odnalezionej kobiety wynikało, iż płynęła motorówką z 39-letnim mężczyzną i podczas wykonywania manewru skrętu obydwoje wypadli z niej do wody. Kobieta zdołała dopłynąć sama do brzegu. Relacjonowała, że przepłynęła około sto metrów.

Od niedzieli zaginionego na jeziorze Kisajno producenta filmowego przy użyciu specjalistycznego sprzętu (w tym sonaru i robota do prac pod wodą) poszukiwali m. in. policjanci, strażacy, ratownicy MOPR i WOPR z Gdyni, żołnierze WOT oraz Grupa Specjalna Płetwonurków RP. W akcji poszukiwawczej uczestniczył też policyjny śmigłowiec. 

W środę (21 sierpnia) Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, poinformował o wszczęciu śledztwa w sprawie wypadku na jeziorze Kisajno w pobliżu Giżycka: 

W dniu 20 sierpnia 2019 r. Prokurator Rejonowy w Giżycku na podstawie zebranego dotychczas materiału dowodowego wszczął śledztwo z art. 177§2kk - wypadku w ruchu wodnym, na skutek którego jedna osoba prawdopodobnie poniosła śmierć.
Z uwagi na wczesną fazę postępowania przygotowawczego, dla dobra prowadzonego śledztwa, nie jest możliwe podanie innych szczegółów sprawy.

W czwartek (22 sierpnia) Prokuratura Okręgowa w Olsztynie opublikowała komunikat o odnalezieniu ciała Piotra Woźniaka-Staraka: 

W wyniku przeprowadzonych dzisiaj z udziałem prokuratora czynności identyfikujących, potwierdzono, iż znaleziono w jeziorze Kisajno ciało mężczyzny, który w dniu 18 sierpnia 2019 r. uczestniczył z wypadku, co do którego Prokuratura Rejonowa w Giżycku prowadzi śledztwo z art. 177§2kk.
Po przeprowadzeniu oględzin zewnętrznych, na zlecenie Prokuratury zostanie przeprowadzona sekcja zwłok w specjalistycznym Zakładzie Medycyny Sądowej.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Mlekopol

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Ruciane Tarasy
ReklamaA2 - Odysseya Yachts