ReklamaA1 - Wioska Św. Mikołaja

Kryształowe Żagle Filmowe na Giżyckim Festiwalu Filmowym

Wydarzenia i imprezykultura i sztuka3 października 2019, 6:39
Kryształowe Żagle Filmowe na Giżyckim Festiwalu Filmowym
II Giżycki Festiwal Filmowy, festiwalowi goście: Weronika Wawrzkowicz, Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz, Jacek Fedorowicz, Karolina Bruchnicka i Paweł Adamski fot. Materiały organizatora

W sobotę 28 września podczas II edycji Giżyckiego Festiwalu Filmowego w kinie Nowa Fala wręczono Kryształowe Żagle Filmowe - nagrody festiwalu, który przypomina debiuty sprzed lat i prezentuje pierwsze filmy młodych twórców. Idea festiwalu polega na połączeniu doświadczenia i dojrzałości uznanych twórców ze świeżą energią artystów, którzy są dopiero na początku swojej filmowej drogi.

W tym roku wyróżniono Karolinę Bruchnicką - młodą i utalentowaną aktorkę, która zadebiutowała w filmie „Córka trenera” w reżyserii Łukasza Grzegorzka.

Honorowy Kryształowy Żagiel Filmowy powędrował w ręce Jacka Fedorowicza - legendy polskiego kina i estrady, debiutującego w 1960 roku w filmie „Do widzenia, do jutra” w reżyserii Janusza Morgensterna. Oba filmy zaprezentowano na tegorocznej edycji festiwalu.

Po wręczaniu nagród odbyło się wyjątkowe spotkanie z Jackiem  Fedorowiczem, które poprowadziła Weronika Wawrzkowicz (rozmawiambolubie.pl), dziennikarka radiowa i telewizyjna, pasjonatka dobrego kina. Podczas rozmowy Jacek Fedorowicz oczarował widzów wyjątkowymi opowieściami filmowymi z lat 60. i 70., które 16 października ukażą się w jego najnowszej książce „Mistrz Offu” (wydawnictwo Wielka Litera).

II Giżycki Festiwal Filmowy to nowa inicjatywa na filmowej mapie Polski.

Festiwal prezentuje starannie wyselekcjonowane etiudy i łączy je ze spektakularnymi debiutami uznanych reżyserów. W tym roku festiwalowa formuła została poszerzona o warsztaty aktorskie i reżyserskie, z których skorzystali uczniowie mazurskich szkół.

Poprowadzili je: nagrodzona Karolina Bruchnicka, Bożena Stachura – aktorka znaną m.in. z filmu „Jak pies z kotem” a także Tomasz Soliński (Weź to nakręć).

Na miejsce festiwalu nie bez przyczyny zostało wybrane Giżycko. To właśnie tu swój debiutancki, nominowany do Oscara film „Nóż w wodzie” nakręcił Roman Polański.

Miejsca festiwalowe: kino Nowa Fala.
Hotele partnerskie: Hotel St. Bruno, Hotel Tajty.
Kawiarnia festiwalowa: Lokal 25.
Organizator: Outdoor Cinema.
Partnerzy: Warszawska Szkoła Filmowa.
Partnerzy lokalni: Giżyckie Centrum Kultury, miasto Giżycko.

(Informacja prasowa)

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 5
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - system czarterów