ReklamaA1 - Odysseya Yachts

Kultura i sztuka ludowa w pełnej krasie

Kultura i sztuka ludowa w pełnej krasie
42. Międzynarodowy Jarmark Folkloru w Węgorzewie  fot. Mazury24

Międzynarodowy Jarmark Folkloru, który od wielu już lat odbywa się w pierwszy weekend sierpnia w Węgorzewie, jest wydarzeniem niezwykle barwnym, pozwalającym poznać kulturę i sztukę ludową wszystkimi zmysłami.

W powietrzu unosił się zapach litewskich chlebów i wędlin, kozich i krowich serów, przysmaków tatarskich i smażonych pierogów. Na osłodę chałwa z różnymi dodatkami i sękacz. Rarytasy z Podlasia współgrały ze smakami Suwalszczyzyny. Kolorowe stragany kusiły różnorodnością form i materiałów. Na stoiskach królowały ręczne wyroby z drewna, gliny, szkła. Wiklinowe kosze, obrazy malowane na starych deskach, ikony, obrusy robione na szydełku, gliniane naczynia, misternie wykonana biżuteria. Jarmark to także pokazy rzemiosł tradycyjnych, warsztaty rękodzielnicze i zajęcia plastyczne na stoiskach edukacyjnych oraz sobotnia potańcówka z warsztatami tańców tradycyjnych. 

Na placu w sercu miasta spotkali się twórcy, rzemieślnicy, rękodzielnicy, śpiewacy, muzykanci oraz wielbiciele autentycznej kultury ludowej. Podczas Międzynarodowego Jarmarku Folkloru swój kunszt śpiewaczy, taneczny i muzyczny zaprezentowali wykonawcy z Polski, a także z państw ościennych. Wyróżniający się wykonawcy z województwa warmińsko-mazurskiego uzyskają promocję na Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą w 2020 roku.

Uczestnikami wydarzenia są artyści nie tylko z Polski, ale także goście z Białorusi, Litwy, Rosji i Ukrainy. Międzynarodowy Jarmark Folkloru, organizowany przez Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, to wyjątkowa uczta dla ducha i dla ciała.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z pierwszego dnia wydarzenia (3 sierpnia). W niedzielę (4 sierpnia) Międzynarodowy Jarmark Folkloru w Węgorzewie rozpocznie się o godz. 10.00, o godz. 17.00 zaplanowano uroczyste zakończenie. 

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaB2 - HeydayBoats Moto-X
ReklamaA2 - Tło Dla Mew