Reklama
ReklamaTSA

Kwarantanna na Mazurach możliwa tylko we własnym domku

Mazury a Covid 19Bieżące10 kwietnia 2020, 15:19Komentarzy: 4
Kwarantanna na Mazurach możliwa tylko we własnym domku

Właściciele letniskowych nieruchomości na Mazurach mogą w nich legalnie przebywać w czasie kwarantanny. Nielegalne jest jednak wynajmowanie kwater, domków letniskowych, czy apartamentów.

Wody Polskie apelują, by obecnie zrezygnować z żeglowania. W województwie warmińsko-mazurskim spędza czas narodowej kwarantanny wiele osób na co dzień mieszkających w dużych miastach poza regionem.

Na problem turystów wynajmujących często nielegalnie kwatery nad jeziorami skarżyli się już przed dwoma tygodniami burmistrzowie Mikołajek i Giżycka.

W świetle przepisów dotyczących zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa wynajmowanie osobom trzecim domków czy pokoi jest obecnie zabronione– powiedział rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

Dodał, że na Mazury i na Warmię mogą przyjechać ci, którzy mają tu swoje nieruchomości. Nikt nie zabronił korzystania z własności danej osoby – podkreślił. W letniskowych domach, czy apartamentach mogą przebywać jedynie ich właściciele.

Rzecznik prasowy warmińsko-mazurskiej policji Tomasz Markowski powiedział, że policja nie będzie „wyłapywać” podczas kontroli drogowych aut z obcymi rejestracjami, jak dzieje się to np. na Podhalu.

Policjanci zatrzymują tych, którzy naruszają przepisy ruchu drogowego i reagują, gdy widzą niepokojące sytuacje, np. zbyt dużo ludzi w aucie. Reagujemy także na wszelkie zgłoszenia od ludzi – powiedział Markowski.

Dotąd policja na Warmii i Mazurach nie ukarała nikogo mandatem za to, że jechał odpoczywać na Mazury.

Z informacji przekazanych przez MOPR wynika, że nad jeziorami widać wędkarzy, w niektórych małych portach zwodowane są łodzie. W innych portach, np. giżyckiej ekomarinie, jest zakaz wodowania jachtów.

Rekomendujemy, by w tym czasie zrezygnować z rekreacji nad wodą, z wędkowania, czy żeglowania. Przepisy mówią, by wychodzić z domu tylko w najpilniejszych sprawach, do sklepu, czy apteki. Żeglowania za taką pilną sprawę nie można uznać. Dlatego prosimy, by pozostać w domach– powiedziała Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz z Wód Polskich w Białymstoku.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 2
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 3
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 2
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Mazurolandia

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Mazurska Jagnięcina